DB BERDAN DEFİLESİNDE SANALDAN GERÇEĞE

Deniz Berdan Mercedes-Benz istanbul Fashion Week

DB BERDAN Defilesi-Mercedes-Benz istanbul Fashion Week

DB BERDAN “Bu gerçek hayat mı yoksa sanal mı?” adlı 2017-2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunu sergiledi.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında Grand Pera Cercle D’Orient’deki defilede gösterilen koleksiyon, 16. Yy’dan günümüze uzanan bir felsefeyle hazırlandı.

16. yy Entrikalarından Sosyal Medyaya

Tasarımcı Deniz Berdan, DB BERDAN 2017-2018 Sonbahar-Kış koleksiyonu 16. yüzyıl entrikaları ile sosyal medyayı birleştirdi. Dönemin güçlü kraliçelerinden büyük dedikodularına ve sahte hayatlarına vurgu yapan Berdan aynı zamanda iletişim çağındaki büyük iletişimsizlik konularını işledi. Tasarımlarında sosyal medya bağımlılığı ve takipçi sayısını arttırmanın kişisel mutluluk sebebi olduğunu de öne çıkaran Berdan, realist bir bakış açısıyla çalışmalarını sergiledi.

Koleksiyon kalıplarında 16. yüzyıl Elizabethan (Kraliçe 1. Elizabeth dönemi) dönemi ile 2000’ler Nu metal bir araya geliyor. Ultra bol silüetler dramatik detaylarla buluşuyor. Sımsıkı tam balenli ve yarı balenli korseler, kollarda bolca volümler, spor giyimde kullanılan büzgülü ip geçmeli detaylarla birlikte sunuluyor. 16. Yüzyılın couture niteliğindeki detayları 2000’lerin sokak kıyafetleri ile birleşiyor.