“DAĞ 2” OYUNCULARI ANKARA GALASINDA

dag-2-filmi-ankara-galasi-ankamall-4Alper Çağlar’ın yönetmenliğini yaptığı Dağ 2 filminin oyuncuları Ankara’daki özel gösterimde seyirciyle buluştu. Dağ 2 filminin oyuncu kadrosu da Ankamall’da yapılan gösterimi sevenleriyle birlikte izledi.

Oyuncular Ahu Türkpençe, Esat Murat Serezli, Açelya Özcan, Ufuk Bayraktar, Ahmet Pınar ve Armağan Oğuz filmi hayranlarıyla birlikte izledi. AVM içerisinde yer alan sinemada gerçekleştirilen organizasyonda Ankaralılar filme yoğun ilgi gösterirken çiçeklerle karşıladıkları oyuncularla sohbet ettiler ve bol bol fotoğraf çektirdiler.

Filmin başrol oyuncularından Ahu Türkpençe; zor bir çekim süreci geçirdiklerini belirterek, “Ama ekip olarak altından kalkmaya çalıştık, önemli olan filmi doğru anlatabilmekti. Mümkün olduğunca askerimizin ne yaşadığını anlatmaya çalıştık. Bir nebze de olsa anlatabildiysek ne mutlu bize…

Serezli: Dağ 2 Benim İkinci Askerliğim

Film gösteriminin ardından soruları cevaplayan başrol oyuncularından Murat Serezli de ikinci askerliğim dediği film hakkında şunları söyledi: “Dağ 2 filmi gişeye hızlı bir giriş yaptı ve ilk haftanın ardından yüzde 40 artış gösterdi. Normalde filmlerde hafta geçtikçe izlenme sayısı düşer, bizde bunun tam tersi oldu. Bu çok mutluluk verici bir durum.  Şu anda filmimiz Türkiye’de 370 salonda gösterimde. Filme hazırlık sürecine gelince; hiçbir şey beni zorlamadı. Çünkü bunu kendime yediremedim. Silahla birlikte hep ilk hamle yapan olmaya çalıştım. Uzun bir hazırlık süreciyle filme hazırlandım. Ben bu filme sadece çekim değil, ikinci askerliğim diyorum.”dag-2-filmi-ankara-galasi-ankamall-5

Filmde figüran olarak yer alan ancak daha sonra gerçek hayatta şehit düşen Yunus Emre Uçar ile ilgili sorulara da cevap veren Serezli, büyük üzüntü duyduklarını, hatta rüyasına bile girdiğini ifade etti. Serezli, “Isparta çekimlerimiz sırasında bize yardımcı olan çok sayıda uzman çavuş olmuştu. Hepsiyle tanışmıştık. Filmdeki bazı arkadaşlar kısa bir süre sonra görev yerlerine gideceklerdi ve Yunus Emre Uçar’ın o görevde şehit düştüğünü öğrendik. Ekip olarak ailesiyle de görüştük, bu durumların en kısa sürede son bulmasını temenni ediyorum” dedi.

Film arasında hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan ve filmde Uzman Çavuş Bekir Özbey karakterini canlandıran Ufuk Bayraktar ise, “hiç bir yerde böyle bir ilgiyle karşılaşmadım. Rolümdeki karakterin Ankara bağlantısının da bunda etkisi var sanıyorum. Herkese çok teşekkür ederim” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Bayraktar, “Bu topraklarda yaşayan herkes filmi sahiplendi. İçinde bir parça millet, vatan sevgisi olan herkesi etkileyen bir film oldu. Seyircinin yaklaşımı, reaksiyonu da çok güzel; Filmin 3. serisini de yapmak ve bunun bir tık daha üstüne çıkmak için bize şevk veriyor. Türkiye’nin her köşesindeki insanımız bunu sahiplendi.” dedi.

Bayraktar, bordo berelilerin yaşadıkları zorlukları; askeri ekipmanların gerçekliğiyle, bütün zorluklarıyla çekim süresince yaşadıklarını söyledi.

Filmin hikayesinin Türk insanının gerçeğini yansıttığını bu nedenle böyle bir ilginin olacağını beklediklerini dile getiren filmin oyuncularından Ahmet Pınar da “Beklediğimiz ilginin fazlası geldi, biz burada bu topraklarda yaşayan insanların kahramanlıklarından bahsettik. Ordumuzun görülmeyen kısmını biraz göstermeye çalıştık.” değerlendirmesinde bulundu.

mayatta.com’u sosyal medyada takip ediniz

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece mayatta.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.