COFFEE WEEKEND ETKiNLiĞiNDE KAHVE ŞÖLENi

coffee weekend-kahve soleni bilkent center ankara-30.05.2016-mayattaCoffee Weekend etkinliği yeme-içme tutkunlarını buluşturdu. Bilkent Center’da düzenlenen ve Coffee Weekend adıyla gerçekleştirilen etkinlikte, dünya kahveleri ve Türk Kahvesi’nin çeşitleri katılımcıların tadımına sunuldu. Kahve Şöleni’ne katılan Ünlü Barista Hakan Gürses, “yüksek kalite kahve üretimi ve tüketiminde en yeni akımı temsil eden 3.dalga kahve akımının tüm dünyayı olduğu gibi Ankara’yı da sardı. Çünkü kahve tamamen özel zevkleri ve estetiği yansıtıyor. Çok özel bir yaşam tarzının adı oluyor” dedi. Gürses hazırladığı kahvelerden başkentlilere ikram ederken “Önce bir höpürdetin sonra biraz bekleyin, kahveyi yavaş yavaş için” tüyosu verdi. Orhun Dinkçioğlu kahveyi özel hazırlayan, özel sunan barista olmaktan çok mutlu. Amerika ve Avrupa’da yaygınlaşan nitrojenle birleştirilmiş soğuk demleme kahveyi, Coffee Weekend ziyaretçilerine ikram ederken “Ankaralının damak zevkinin geliştirdiğini görmek beni heyecanlandırdı. Orhun Dinkçioğlu ayrıca, Kahve dostluk bağlarını da güçlendirdiğini de belirtti.

Espressonuzu daha keyifle mi içmek istiyorsunuz?

Kahve için “Kendi hikayesi ve kendi coğrafyası, kendi bağları var” diyen bir başka barista Mehmet Yamak “Çekilmiş kahveden şaşmayın. Çok özel kahvecilere hep uğrayın. Mutlu olacaksınız” tavsiyesinde bulundu. Kahve şölenine canlı konserler, kahveyi şekilden şekile sokan sanatçılar ve kahve tutkunları için özel tasarım eşyalar hazırlayanlar da bambaşka bir hava kattı.

kahve soleni bilkent center ankara-30.05.2016

mayatta.com’u sosyal medyada takip ediniz

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece mayatta.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.