ÇİMLER ÜSTÜNDE DANS 20. KEZ YAPILDI

cimler Ustunde Dans-fransa buyukeliligi-koru ratary-21.09.2022 - mayatta

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Çimler Üstünde Dans Gecesi’ne bu yıl Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği ev sahipliği yaptı. Koru Rotary tarafından organize edilen gecede elde edilen gelir çocuk sağlığı ve eğitimi üzerine geliştirilen projelere aktarılacak.

Koru Rotary Kulübü’nün 20’ncisini organize ettiği Çimler Üstünde Dans gecesine Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Herve Magro’nun ev sahipliği yaptı. Gecenin katılımcıları arasında Başkent’in tanınan simalarının yanı sıra yardımseverler yer aldı.

Bu etkinliğin, rezidansın canlı bir yer olmasına katkı sağladığını ifade eden Büyükelçi Magro, konuşmasında: “Bu gecenin çocuk sağlığı ve eğitimi adlı projeye destek olması nedeniyle ayrı bir memnuniyet duyuyorum. Bu konu doğrudan çocuk haklarını ilgilendiriyor. Fransa çocukların sağlığını ilgilendiren tüm projelere destek sunuyor ve bu konuda çok aktiftir” dedi. Koru Rotary Kulübü Başkanı İlayda Helvacı da konuşmasında “Bu geceyi çocuk sağlığı ve eğitimi üzerine gerçekleştiriyoruz. Başardığımız her şeyi sizin sayenizde başarıyoruz, bir deniz yıldızını daha denize atmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

20’ncisi düzenlenen Çimler Üstünde Dans gecesinde Ankara Modern Orkestrası sahne aldı. Canlı müzik eşliğinde çimler üstünde dans eden katılımcılar, renkli görüntüler oluşturdu.