CHEVENiNG BURSiYERLERiNE BÜYÜKELÇiDEN DAVET

chevening burs programi ogrencileri, richard moore ankaraChevening Burs Programı 2016/17 yılı bursiyerlerini bir davet ile uğurladı. Birleşik Krallık Hükümeti Dışişleri Bakanlığı tarafından 1984 yılından bu yana finanse edilen Chevening Burs Programı 2016/17 yılı bursiyerleri, İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore’nin ev sahipliğinde biraraya geldi. Büyükelçilik Rezidansında gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Büyükelçi Moore, İngiltere hakkında bilgiler verdi. Burs programına bugüne kadar 1600 Türk öğrencinin katılım gösterdiğini belirten Moore, öğrencilere onur belgelerini takdim etti.

26 Türk bursiyer; uluslararası politika, yargı, çevre, enerji, Avrupa çalışmaları gibi konularda Birleşik Krallık’ın ileri gelen ünivesitelerinde bir yıl sürecek olan yüksek lisans eğitimlerine başlayacaklar.chevening burs programi ogrencileri, richard moore ankara-2Chevening Bursu hakkında:

Chevening bursu, 1984 yılından bu yana sürmekte olan ve dünya çapında 46 binin üzerinde mezunu bulunan bir burs programıdır. 1988 yılından bu yana Türkiye’de 1.600’den fazla kişi bu bursa hak kazanmıştır. 2016/17 yılı için dünya çapında 43bin üzerinde kişinin başvurduğu programda başarılı bulunan 1.856 kişi bu sene Birleşik Krallık’ta yüksek lisans eğitimi alacaktır. Chevening burs programı Birleşik Krallık’ın ileri gelen ünivesitelerinde bir yıllık Master eğitimi almak isteyen, geleceğin sıradışı liderlerine yönelik bir burs programıdır. Chevening bursu dünya çapında geleceğin liderlerine, karar vericilerine, profesyonel ve akademik, yaygın bir mesleki iletişim ağına katılma; Britanya kültürünü tanıma ve Birleşik Krallık ile kalıcı pozitif ilişkiler kurma imkanı sağlar.

mayatta.com’u sosyal medyada takip ediniz

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece mayatta.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.