ÇAĞRI BAŞESGiOĞLU DAMLA ORUÇ İLE DÜNYA EVİNE GİRDİ

Çağrı Başesgioğlu - Damla Oruç evlendi

Devlet Bakanı Murat-Hacer Başesgioğlu çiftinin oğlu Mustafa Çağrı Başesgioğlu ile Celal-Zehra Oruç çiftinin kızı Damla Oruç evlendi.

Sheraton Oteli’ndeki düğünde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, nikah şahitliği yaptı. Düğünün başlamasından saatler önce Sheraton Oteli Balo Salonunda hazırlıklar başladı. Hiçbir ayrıntının unutulmaması için Familya Organizasyon günler öncesinden hazırlıklara başladı. Balo salonunun fuayesi beyaz ağaç motifleriyle süslenerek şık bir ambians yaratıldı. Son derece şık dizaynıyla dikkat çeken masalara gelin ve damadın isimlerinin baş harflerinden oluşan çikolatalar bırakıldı. Davetliler salona girişte aileler tarafından karşılandıktan sonra fuayeye geçtiler. Balo salonunun girişinde ise genç çifte mutluluklar dilemek isteyen konuklar anı defterine yazı yazdılar. Konuklar bir bir gelmeye başladıklarında salonda hazırlıklar son sürat devam ediyordu.

damla oruc, mustafa cagri basesgioglu

Damla Oruç-Çağrı Başesgioğlu

Düğüne Başbakan katılacağı için balo salonu düğün öncesinde köpekli bomba uzmanı polisler tarafından arandı. Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu’nu bu mutlu günün eski bakanlar da dahil olmak üzere tüm bakanlar hazır bulundu. Düğüne, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, İstanbul Valisi Muhammer Güler ve Ankara Valisi Kemal Önal’ın yanı sıra iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı. Mustafa Çağrı-Damla Başesgioğlu’nun düğün davetine siyaset, iş ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri katıldı.

Nikahı Melih Gökçek Kıydı

Başbakan Erdoğan düğüne eşi Emine Erdoğan ile katılırken, nikahı da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kıydı. Hazırlıkların tamamlanmasıyla birlikte gelin ve damat salona geldi. Alkışlar eşliğinde özel olarak hazırlanan nikah masasına doğru ilerleyen çifte davetlilerin alkışları eşlik etti. Nikah masasına oturan genç çiftin nikahlarını kıymak üzere Melih Gökçek yerini aldı. Şahitlikleri yapmak üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker nikah masasına davet edildi. Heyecanları gözlerinden okunan genç çiftin hayatlarını birbirine bağlayan “evet” sözcüğü önce gelin sonra da damattan geldi. Alkışlar eşliğinde bir ömür boyu mutluluğa “evet” diyen çifte Başbakan Erdoğan ve Yargıtay Başkanı Gerçeker de şahitlik etti. Gökçek’in nikahı kıymasının ardından, Başbakan Erdoğan gençlere mutluluklar diledi.

Erdoğan, ”Evlilik uzun bir yolculuk. Veysel’in ifade ettiği gibi “Uzun ince bir yoldayız. Gidiyoruz gündüz gece.” Bunun sıkıntılı günleri olacak, mutlu günleri olacak. Sevinçte de kederde de bunu aynı duygular içerisinde paylaşacaksınız” dedi. Başbakan Erdoğan daha sonra evlenme cüzdanını geline verdi. Çiftin nikah merasiminin sona ermesiyle birlikte aile fotoğrafı için çiftin yakınları davet edildi. Bu sırada Emine Erdoğan da davet üzerine aile fotoğrafına dahil oldu. Fotoğraf çekilmesinin ardından Başbakan Erdoğan bir süre daha salonda kalarak Bakan Başesgioğlu ile sohbet etti. Sonrasında ise Erdoğan çifti yeni evlilere mutluluklar, ailelerine de tebriklerini ileterek Sheraton Otelinden ayrıldı.

celal-zehra oruc, hacer-murat basesgioglu

Halk Oyunlarının Ardından ENBE Orkestrası

Düğün daveti ise bir yandan devam ediyordu. Sahneye çıkan halk oyunları ekibini beğeniyle izleyen davetliler gecenin rengine ortak oluyorlardı. Halk oyunlarının ardından ise Enbe Orkestrası sahne alarak konuklara unutulmaz bir müzik ziyafeti çekti. Müzik ve eğlencenin hakim olduğu gece devam ederken Mustafa Çağrı-Damla Başesgioğlu’nun düğün pastaları salona getirildi. Elele tutuşarak pastayı kesen çift daha sonra birbirlerine pasta yedirdi. Muhteşem bir gece sonlara yaklaşırken konuklar da çifte ve ailelerine tebriklerini ileterek salondan ayrıldı. Uzun süren birlikteliklerini evlilikle devam ettiren çift balayını için New York’u tercih etti.

recep tayyip erdogan - emine erdogan

Recep Tayyip-Emine Erdoğan

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13