BRAD PiTT ’İN ESTETİK DOSYASI

brad-pitt estetik dosyasi-mayattaBrad Pitt , dünyanın en çekici erkeklerinden birisi olarak kabul ediliyor. 53 yaşındaki bu ünlü oyuncunun estetik uygulamalarla arasının nasıl olduğunu, herhangi bir işlem yaptırıp yaptırmadığını Estetik Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur inceledi ve açıkladı.

“Profesyonel iş hayatındaki başarısı, ailesiyle olan iyi ve örnek gösterilecek ilişkileri, Brad Pitt’i Hollywood’un vazgeçilmez oyuncuları arasına sokuyor. Brad Pitt’in bu denli seviliyor ve çekici bulunuyor olmasını da aslında sağlam bir duruş gösteren karakterine bağlayabiliriz. Brad PittBrad Pitt’i bir estetik cerrah olarak incelediğimde ise, eski ve yeni fotoğrafları arasında aşırı uçlarda farklılıklar yok. Brad Bitt, yaşının iyisi zira her halinden bedenine ve cildine baktığı, sağlıklı beslendiği, spor yaptığı belli. Ayrıca ufak müdahalelerle bu durumu koruduğunu da görebiliyoruz”.

Düzenli aralıklarla yardım aldığını düşünüyorum

“Cildin genç gözükmesini sağlayan kolajen yaş almaya başladıkça azalan, kırılan bir yapıdır. Çizgilerin oluşma sebebi de bu zaten. Brad Pitt’in kaz ayaklarına, barkod çizgilerine ve özellikle nazolabial yani burun ve yanak arasında dudağa doğru inen çizgilerine bakın. Kendisi 53 yaşında ve bu,  bahsettiğim çizgilerin derinlik kazandığı, belli olduğu bir yaştır. Oysaki Brad Pitt bu çizgiler yerleşmeden önlemini almış, düzenli aralıklarla estetik cerrahi ve medikal uygulamalardan yardım aldığını düşünüyorum.  Bir oyuncu olduğu için mimiklerine ihtiyacı var, yaşını iyi taşıması, doğallıktan ödün vermemesi gerekiyor. Bu sebeple yaptığı önlem alma, yaşının iyisi olma çabaları son derece olumlu sonuçlar vermiş”.

Göz kapağı estetiği olabilir

“Fakat glabellar çizgileri dediğimiz iki kaş arasındaki derinleşmiş oluklar, alın bölgesindeki paralel çizgiler giderek çok daha belirginleşiyor. Göz kapaklarında ve gözaltlarında da deformasyon başlamış. 4-5 sene içerisinde bu deformasyonun daha da artacağını öngörebiliriz. Bu da Brad Pitt’i yorgun, mutsuz ve yaşlı gösterecektir. Brad Pitt’e alın ve göz çevresindeki olası estetik sorunları için kliniklerimizde Göz Kapağı estetiği olarak geçen, alın, kaş düşüklüğü ve göz çevresini ele alan bu uygulamayı önerebilirim. Bu uygulama ile göz kapağı düşüklüğü, kaz ayakları, kaş düşüklüğü, gözaltı torbaları, yanakla gözaltı arasında çökme sorunlarının hepsini düzeltebiliyoruz. Tüm bu saydıklarımız sadece estetik bir bakış için değil, aynı zamanda sağlık açısından da fayda sağlayan uygulamalardır. Çünkü bu sorunlar görme açısını bozabilir ve hatta baş ağrısı gibi ikincil bir sağlık sorununu tetikleyebilir”.

Acısız iz bırakmayan konforlu bir uygulama

“Göz çevresi estetiğinde ameliyatsız bir şekilde lazer teknolojisi ile müdahale ediyoruz,  görme sorununa yol açan deri lazerle uzaklaştırılıyor. Gözaltı torbalarına da yine alt göz kapağı kirpik dibinden mikro girişlerle, lazer teknolojisinden faydalanarak, mevcut yağ bezelerini buharlaştırarak yok ediyoruz. Bu sayede son derece konforlu, morluk ve kızarıklık sorunu yaşamadan iyileşme süreci geçirmek mümkün oluyor. Kaş kaldırma içinde yine kesisiz bir şekilde iple oluşan düşüklüğün ve kırışıklığın önüne geçiliyor. Ayrıca alt göz kapağının yanaktan ayrılmasıyla sonuçlanan yanak başlangıcındaki çökük hatta da ve alın bölgesine Cihantimur Yağ Transferi uygulaması yapıyoruz. 3-4 gün içinde toparlanılan, acısız, iz bırakmayan, konforlu bir uygulamadır. Göz çevresine rahatlamış, genç ve dinamik bir görüntüye kavuşuyor. Brad Pitt’e bu uygulamanın faydalı olacağını düşünüyorum”.