10 OCAK’TA GAZETECİLERİN HİKAYELERİ ANLATILDI

bizim hikayemiz fotograf sergisi - muzik ve guzel sanatlar universitesi -10.01.2024 mayatta
Bizim Hikâyemiz adlı fotoğraf sergisi, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde açıldı. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen serginin açılışı Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu’nun katılımıyla yapıldı.

Basın mensuplarının görevlerini yerine getirirken yaşadıkları zorlukların fotoğraf karelerine yansıtıldığı ‘Bizim Hikâyemiz’ isimli fotoğraf sergisi Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde açıldı. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gerçekleştirilen serginin açılışına Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Özden ile çok sayıda basın mensubu katıldı. Bakan Yardımcısı Mumcu açılışta yaptığı konuşmada, kamuoyunu doğru ve hızlı bilgilendirmek, haber ve gerçekleri aktarmak için gece gündüz özveriyle çalışan basın emekçilerine şükranlarını sunduğunu belirterek, “Bu kıymetli serginin, meslek profesyonellerinin objektifine yansıyan her bir karenin arka planındaki zorlu koşulları duyarlılığı, kararlılığı ve cesareti barındırdığını fark etmemize vesile olacağına inanıyorum” diye konuştu.

Yürekten Tebrik Ediyorum

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Özden ise “Her türlü insana dokunan, her türlü olaya hâkim, her türlü insanla, her türlü deneyimle donanan bilge insanlar gazeteciler. İşiniz zahmetli, bizim çoğu zaman gözümüz, kulağımız olan bir noktadasınız. Ben ev sahibi olarak sizlerin bu anlamlı gününü canlı gönülden yürekten tebrik ediyorum” dedi.

Perdenin Arka Kısmı

Sergideki fotoğrafları düzenleyen Hürriyet Gazetesi Foto Muhabiri ve ‘Enstantaneler Basın’ sosyal medya hesabının yöneticisi Selahattin Sönmez de, gittiği görevlerde işini yaptıktan sonra arkadaşlarının habersiz ya da haberli birçok fotoğrafını çektiğini, sosyal medya hesaplarında bu fotoğraflara yer verdiğini belirterek, “Bu, perdenin arka kısmı ya da madalyonun öbür yüzü. Bu sergi, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görsel tarih yazanların hikâyesi” dedi.