BiNiCiLiK TÜRKiYE KUPASı SAHİBİNİ BULDU

Engel Atlama Yarışları - sevil sabancı, melisa tapanBinicilik sporunun ülkemizde düzenlenen en büyük organizasyonlarından birisi geçtiğimiz günlerde başkentte yapıldı.

Türkiye Şampiyonası Engel Atlama Yarışları , Gölbaşı’ndaki Capitol Country Clup’ın açık manejinde koşuldu. Dört gün boyunca devam eden yarışmalarda farklı kategorilerde 150’ye yakın sporcu yarıştı. Türkiye’de binicilik sporunda isminden söz ettiren sporcular Türkiye Şampiyonasındaki yerlerini aldı.

Sabancı Katılamadı

Bazı biniciler uzun zamandır sabırsızlıkla bekledikleri bu yarışmaya katılırken, Sevil Sabancı bu özel yarışa katılamadı. Geçtiğimiz hafta Almanya’da düzenlenen bir müsabakaya katılan Sevil Hanım, talihsiz bir kaza sonucunda ,başka bir biniciyle, at üstündeyken çarpışarak sağ bacağının kaval kemiğini kırdı. Rahatsızlığına rağmen çok sevdiği bu sporu izlemek için Ankara’ya gelen Sevil Sabancı’nın tesellisi ise yarışmalara katılan kızı Melisa Tapan’ı izlemek oldu. Bacağındaki alçıda da Melisa’nın imzası dikkati çekerken, Sevil Hanım yarışlar boyunca Melisa’yı dikkatle izledi…Başkent cemiyet hayatının tanınan isimleri de müsabakalarda hem izleyici hem de yarışmacı olarak yer aldı. Demir Ticaret’in sahibi ve Binicilik Federasyonu Başkanlığı ve Başkent Binicilik Türkiye Şampiyonası ‘nın sponsorlarından Yaşasın Kızıldemir ve Mahmut Kızılkaplan’ın da katıldığı yarışmaları izleyenler arasında da tanınmış isimler göze çarptı.

Mücadele Günlerce Sürdü

Günler süren mücadele sporcuları yıldırmadı. Yarışmacılarla birlikte izleyicilerinde düşünüldüğü organizasyonda dans gruplarının gösterileri de keyifli anlar yaşanmasını sağladı. Üçüncü güne gelindiğinde ise konuklar arasındaki yerini alan Ankara Sanayi Odası ( ATO ) Başkanı Sinan Aygün, bir süre mücadeleyi izledi. Günün sonunda ise D+ kategorisinde dereceye girenler ödüllerini Başkan Aygün’den aldı. Seyirciler yarışmaları sadece açık manejden takip etse de tribünlerden izlenemeyen arka planda da heyecan doruk noktadaydı. Kompleksin arka tarafında bulunan ve binicilerin ısınma turları attıkları küçük manejde de binicilerin azimli tavırları görülmeye değerdi. Türkiye Şampiyonası’na katılan Kara Kuvvetleri Binicilik ekibi de başarılı derecelerle yarışmayı tamamladı.

Sayfalar: 1 2 3 4