BiLGi DANS KUPASı SAHİPLERİNİ BULDU

Bilgi dans kupası - ılgın aydıner

Bilgi Dans Kupası’nı kazanan dansçılar belli oldu. Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun İstanbul Bilgi Üniversitesi organizasyonuyla düzenlediği Ulusal Sıralama Yarışması’nı kazananlar belli oldu.

Türkiye’nin dört bir yanından 56 çiftin katıldığı ve eğlenceli bir rekabetin yaşandığı yarışmada, kazananlar Kupa’yı kucakladı.

Türkiye’nin hemen her ilinden lisanslı dansçı çiftlerin katıldığı yarışma, 29 Nisan Dünya Dans Günü’nde Polat Renaissance Hotel’de yapıldı. Renkli görüntülere sahne olan yarışmada ön güçlü rekabet Ulusal Sıralama Yarışması’nda yaşandı. Adaylar Samba, Cha Cha, Rumba, Jive, Paso Doble’den oluşan Latin dansları ve Vals, Tango, Viennese Vals, Foxtrot, Quickstep türlerini içeren Standart danslarda etkileyici performanslar sergiledi.

Gençler, Yıldızlar 2 ve Yetişkinler olmak üzere üç farklı kategoride düzenlenen Ulusal Sıralama Yarışması’nda, Gençler kategorisinin Latin branşında Georgi Petrov Kininchev ve Ilgın Aydıner çifti, Standart branşta Mert Dinar ve Defne Gürsel çifti birinci oldu.

Yarışmayı birincilikle tamamlayan dansçılar Bilgi Dans Kupası’nın sahibi olurken sıralamada ilk yediye giren tüm dansçılara madalya verildi.