BELÇİKA BÜYÜKELÇİSİNDEN DUYGU DOLU VEDA RESEPSİYONU

belcika buyukelcisi pol de vitte-ann lagring veda resepsiyonu (4)

Belçika’nın Ankara Büyükelçisi Pol de Witte Türkiye’deki görev süresinin bitmesi sebebiyle bir veda resepsiyonu düzenledi.

Büyükelçi Pol de Witte ve eşi Ann Lagring, Büyükelçilik rezidansındaki resepsiyonda büyükelçi, diplomat ve siyasetçileri ağırladı. Resepsiyona katılanlar arasında CHP Milletvekilleri Gülsün Bilgehan ve Aylin Nazlıaka’nın yanı sıra AB ülkelerinin Ankara büyükelçileri de yer aldı. Resepsiyonda konuklara, De Witte’nin çok sevdiği Gaziantep Baklavası ikram edildi.

Yeni Kral’a kadeh kaldırdı 

Büyükelçi Pol de Witte veda resepsiyonunda bir konuşma yaptı. Büyükelçi konuşmasında Türkiye’de bulunduğu süre boyunca çok iyi dostluklar kurduğunu söyledi. Belçika Kralı Albert II’nin Bağımsızlık Günü olan 21 Temmuz’da tahtını oğlu Prens Philippe’ye bırakacağını belirten Büyükelçi Pol De Witte , kadehini yeni kral Philippe’ye kaldırdı.

Ann Lagring’in duygulu anları 

Ağustos’ta Türkiye’ye veda edecek olan Belçika’nın Ankara Büyükelçisi Pol de Witte’nin eşi Ann Lagring de kısa bir konuşma için mikrofonu eline aldı. Türkiye’de çok güzel vakit geçirdiğini ve Türkiye’deki dostlarını çok özleyeceğini belirten Lagring, konuşurken duygulandı ve gözleri doldu.

FOTOLAR FACEBOOK GALERİMİZDE