BEAUTY SECRETS ETKiNLiĞi NDE KADINA DAİR HER ŞEY

Bu yıl ikincisi düzenlenen “ Beauty Secrets Kadına Dair Her Şey ” etkinliğiyle alanında uzman doktorlar, Özlem Yıldız’ın moderatörlüğünde kadına ve güzelliğe dair her şeyi konuştu.

Kuzu Grup ana sponsorluğunda gerçekleşen etkinlik Latanya Hotel Ankara’da gerçekleşti. Ankara sosyal hayatının seçkin simalarının büyük ilgi gösterdiği davet renkli görüntülere sahne oldu. Konuşmacılar arasında yer alan Prof. Dr. Mustafa Şengezer, kahkaları ve esprileriyle konuklara keyifli anlar yaşattı.

Latanya Hotel Ankara’da People PR tarafından düzenlenen etkinlikte Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Şengezer; Genel Cerrahi, Obezite-Diyabet Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Oktay Banlı ve Dr. Dt. Gülin Paçal Yeşilbağ konuşmacı olarak yer aldı. Ünlü sunucu Özlem Yıldız’ın sunumuyla gerçekleşen Beauty Secrets’a Ankaralı hanımlar yoğun ilgi gösterdi. Ana sponsorluğunu Kuzu Grup’un, basın sponsorluğunu da Şamdan Plus Ankara’nın yaptığı davette ünlü modacı Emel Yıldırım da gerçekleştirdiği defileyle nefesleri kesti. Mankenlerin taşıdığı “Chance By Emel Yıldırım” imzalı kıyafetler davetlilerden büyük ilgi görürken Ankara sosyal hayatının tanınmış isimlerinden Gökçe Özcan da mankenlerle beraber podyuma çıktı. Flamenko gösterisinin de yer aldığı etkinlikte davete özel ikramlarla konuklar keyifli bir gün geçirdi.

“BOTOKSU UZMAN ELLERE YAPTIRIN”

Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Şengezer çıktı. Botoksun uzman cerrahlar yerine çay partilerinde, kuaförlerde, merdiven altlarında pekçok kişi tarafından yapıldığını söyleyen Prof. Dr. Şengezer, “İnanın bazı botoks pazarlayıcı firmalar iki saatlik ne idüğü belirsiz eğitimlerle insanlara sertifikalar veriyor. Bu nedenle insanların ulaşacakları adresler plastik cerrahlar, dermatologlar olmalı. Plastik cerrahlar olarak bizler yüzde hangi beneğin, hangi çizgiye neden olduğunu çok iyi biliyoruz” diye konuştu.

İnsanların Çin botoksu yaptırdığını ya da botoksun olması gerekenden daha fazla sulandırıldığını ifade eden Prof. Dr. Mustafa Şengezer, “Botoksun etkisi çok kısa sürüyor. Bu durumda aldığınız sonuç hüsranla sonuçlanıyor. Bu nedenle çok dikkatli olmalısınız. Ben kendi kızıma ve kendi oğluma 5 yıldan beri evde mutfakta botoks yapıyorum” demesi üzerine moderatör Özlem Yıldız’ın “Hocam sizin eve mi geleceğiz o zaman?” demesi salonda kahkahalara neden oldu.

“MORBİD OBEZLERİN TEDAVİSİ OBEZİTE CERRAHİSİ”

Obezite ve Diyabet Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Oktay Banlı, morbid obezlerde artık bu işin tedavisi obezite cerrahisi olduğunu anlatarak, “Hasta bize geldikten sonra biz hastanın vücut kitle endeksine, yeme-içme alışkanlığına, yandaş hastalıklarına, yaşına ve diğer beklentilerine göre iki ameliyat önerdiklerini belirterek, “Ya tüp mide ameliyatı ya da aşırı diyabetik hastalara gastrik bypass ameliyatı öneriyoruz” dedi.

Özlem Yıldız’ın ameliyatları ünlülerin de sıkça tercih ettiği bir yöntem olmasına rağmen halen hayati bir risk taşıyıp taşımadığı yönünde soru işaretleri olduğu yönündeki sorusu üzerine Prof. Dr. Banlı, “Bu ameliyatların başlangıçlarında kelepçeye dair kötü haberler yayıldı. Ama biz ısrarla bu ameliyatları yapmaya devam ettik, iyi yapmaya devam ettik. Bu ameliyatların riski, diğer standart ameliyatlardan daha fazla değil. 2 bin 200’ün üzerinde bu ameliyattan yaptık ve daha kaybettiğimiz kimse olmadı. Deneyimli merkezlerde, deneyimli cerrahlar elinde iyi malzemelerle yapılırsa bu ameliyatlar çok başarılı ameliyatlar” diye konuştu.

“ERİŞKİNLERDE DE ORTODONTİK TEDAVİ YAPILABİLİR”

Türkiye’de günde her 3 kişiden 1’inin günde bir kez dahi dişlerini fırçalamadığını aktaran Dr. Dt. Gülin Paçal Yeşilbağ ise “Bir kişiye ancak bir diş fırçası düşüyor. 65 yaş üzerinde dişsizlik oranı yüzde 65. Yani bu gerçekten kara bir tablo. Aslında bunun başlangıcında çocuk yaşlarda diş fırçalama alışkanlığını edinmemiz gerekiyor. İki yaş itibariye önce macunsuz fırçayla oynayarak; sonra macun koyarak diş fırçalama alışkanlığını vermeliyiz” dedi. Ortodontik tedavi için ailelerin 6 yaşında çocukları muayeneye götürmeleri gerektiğini ifade eden Dr. Dt. Yeşilbağ, şöyle konuştu:

“Çünkü çene bozukluğu veya alt çene eğriliği olabilir. Bunların teşhisi 6 yaş gibi yapılabilir. Ortodontik tedavinin birçok aracı var. bunlardan bir tanesi de takıp çıkarılabilen apareyler. Genelde süt dişleri olan çocuklarda uygulanıyor. Erişkenlerde de kullanılıyor ama basit bozuklukların düzeltilmesinde kullanılıyor. Erişkinlerde ortodontik tedavi olmaz diye çok yaygın bir kanı var. Yanlış bilgilendirme olduğunu söylemek istiyorum. Erişkinlerde de ortodontik tedavi yapılabilir.”

Konuşmaların ardından “Beauty Secrets Kadına Dair Her Şey”in ana sponsoru Kuzu Grup’a ve konuşmacılara teşekkür plaketi Emel Yıldırım tarafından verildi.

DAVET SAYFASINA GERİ DÖN

mayatta.com’u sosyal medyada takip ediniz

YASAL UYARI:

Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece mayatta.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.