AZİZ PATRİCK GÜNÜ KONSERLE KUTLANDI

İrlanda’nın ‘Aziz Patrick Günü’ sebebiyle CSO Ada Ankara’da bir konser düzenlendi.  Kutlama kapsamında İrlanda’nın Ankara Büyükelçiliği CSO Ada Ankara’da bir konser ve sonrasında kokteyl düzenledi.

Ev sahipliğini İrlanda’nın Ankara Büyükelçisi Sonya McGuinness ve eşi Feilim McLaughlin üstlendiği geceye ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake, Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Marjanne de Kwaasteniet, Letonya’nın Ankara Büyükelçisi Peteris Vaivars, İsveç’in Ankara Büyükelçisi Staffan Herrström’un da aralarında bulunduğu çok sayıda büyükelçi, sanatsever ve davetli katıldı.

KÜRESEL SORUNLARA EN İYİ ÇÖZÜM ÇOK TARAFLILIK

Sonya McGuinness, konser öncesi konuşmasında iki ülke ilişkilerinden bahsetti. Ülkesinin Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliğine verdiği desteği dile getiren McGuinness, “İrlanda’da da, değer temelli dış politikamız için kendimizle gurur duyuyoruz. Ortak sorunlara küresel çözümler bulmanın en iyi ve tek yolunun çok taraflılık olduğuna inanıyoruz. Dayanışmanın önemine içgüdüsel olarak inanıyoruz. Bunlar, Türkiye halkıyla paylaştığımız değerlerdir” dedi. Gecede konuşma yapan bir diğer isim Büyükelçi Şebnem İncesu da, Türkiye ve İrlanda arasındaki ilişkilerin her alanda gelişmekte olduğuna değindi.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yaşam Haberleri (@mayattamagazin)’in paylaştığı bir gönderi