AYRILIK ACISINI ATLATMANIN YOLLARI

ayrilik acısını atlatmak 26.03.201401Sevgilinizden ayrıldığınız halde hâlâ onu düşünmeden, ilişkinizi sorgulamadan duramıyor musunuz?

O zaman oturup bir durum değerlendirmesi yapmanızın zamanı gelmiştir…

İlişkinizin bitmesinin ardından çevrenizdeki herkesle durum değerlendirmesi yapma isteğinizi durdurmalısınız. Çünkü onun hakkında yapacağınız herhangi iyi ya da kötü bir yorum; sadece size zarar verir. Onun için kötü konuştuktan sonra, etrafınızdakiler sadece sizin ‘eski psikopat sevgili’ olduğunuzu düşünür.

Onu bir daha kesinlikle aramamak konusunda ne kadar kendi kendinize yemin etseniz de, alkolün ucunu biraz kaçırdığınız takdirde elinizin telefona gidip onu arama riskiniz her zaman çok yüksektir. Bunu ortadan kaldırmak için telefon numarasını silmek en doğrusu olacaktır.

Tek başınıza kaldığınızda aklınıza gelen düşünceler genelde mutlu olduğunuz anlardır. Bu duruma son verin. Mutlu olduğunuz günleri düşünmek yerine; sizi üzdüğü, kırdığı ve sinirlendirdiği anları aklınıza getirin.

Ayrılık acısı nın en iyi ilacı arkadaşlarınızla görüşmektir. Dışarı çıkın ve kurtlarınızı dökün. Mümkünse bekar arkadaşlarınızla bir araya gelin.