BÜYÜKELÇİ ULRiKE TiLLY EV SAHİPLİĞİ YAPTI

avusturya milli günü 2017 - kaan esener , Ulrike Tilly - mayatta magazin haberAvusturya Milli Günü Ankara’da düzenlenen resepsiyonla kutlandı.

Avusturya’nın Ankara’ya yeni atanan büyükelçisi Ulrike Tilly, resepsiyonda ev sahipliği yaptı. Çok sayıda diplomat  ve işinsanının katıldığı kutlama, Swissotel Ankara’da gerçekleşti.

Evsahibi Büyükelçi Tilly konuklarını balo salonunun girişinde karşıladı. Konukların katılımının ardından Büyükelçi Tilly de salona girdi ve bir konuşma yaptı. Tilly konuşmasında, Türkiye’nin de içinde bulunmasından dolayı gurur duyduğu Birleşmiş Milletler’e ev sahibi yapan ülkelerden birisi olan Avusturya’nın 26 Ekim 1955 yılında egemenliğini kazandığını söyledi. Bu kutlama gününde desteklerini esirgemeyen sponsorlara teşekkür ettiğini de bildirdi.

Konuşmanın ardından Avusturya ve Türk Milli Marşları, Avusturya Askeri Bandosu tarafından çalındı. Milli marşların ardından pasta kesildi. Avusturya’nın Ankara Büyükelçisi Ulrike Tilly pastayı, Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşlerden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Kaan Esener ile birlikte kesti. Pasta kesiminin ardından Avusturya yemekleri konuklara ikram edildi.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7