AŞK-HANJİ, HANGIL SERGİ KKM’DE AÇILDI

kore kultur merkezi Ask-Hanji, Hangil sergisi-mayatta
Kore Kültür Merkezi Aşk-Hanji, Hangıl adlı serginin açılış törenini, Kültür Merkezi sergi salonunda K-pop hayranlarının katılımıyla düzenledi.

İki sanatçının çağdaş sanat eserlerinden oluşan ‘Aşk-Hanji, Hangıl’ sergisi, zorlu modern toplumda bozulan saf aşkın anlamını bir kez daha hatırlatıyor. Sanatçı bu sergide, ‘love-red’ serisi olan İngilizce harf resimleri, modern insanın aşkını ifade eden ‘Aşk-mavi kanat’ serisi ve Kore Joseon dönemi geleneksel ressam Sin Yunbok’un eserlerini yeniden yorumlayarak ‘Sevgili-âşık’ serisi dahil olmak üzere çeşitli serileri her duvar yüzeyinde zengin bir şekilde düzenliyor.

K-Pop’un yayılması için çaba göstereceğiz

Açılış töreninde, Genel Müdür Park Kee Houng, en çok Kore ile ilgili olan şeyin en evrensel şey olduğuna inanarak, Kore’nin kültürel özgünlüğünü dünya çapında evrensel birliktelikle iç içe geçirerek içerik ve hikaye aracılığıyla K-pop’un sürekli yayılması için çaba göstereceğini söyledi.

Sanatçı Yang Daewon ise ‘Kore Savaşı’ndan bu yana Türkiye’nin son depremlerine kadar yaşadığımız acıları ve üzüntüleri paylaşıp aşma çabamızı hatırlamak için güzel bir zaman olduğunu belirterek, ‘Ayrıca, bu sergi aracılığıyla hanji ve kore alfabesini kullanarak hep birlikte aşkın anlamını ciddi şekilde düşünme zamanı geçireceğimizi umuyorum’ dedi.

‘Aşk-Hanji, Hangıl’ sergisi, 7 Aralık’tan 13 Ocak 2024’e kadar Kültür Merkezi sergi salonunda ziyaret edilebilir.