ÜNLÜ İSİMLER “18 KATMAN” AÇILIŞINDA BULUŞTU

Ardan Ozmenoglu 18 katman sergi acilisi-zorlu center

Ardan Özmenoğlu

Sanatçı Ardan Özmenoğlu ’nun 18 Katman adını verdiği sergisinin açılışı yapıldı.

Ardan Özmenoğlu ‘nun İskoçya’nın nefes kesen doğası ve İskoç lezzetlerinin farklı harmanlarından esinlenerek tasarladığı cam heykellerden oluşan serginin açılışına ünlü isimler katıldı.

Zorlu Center’de açılışı yapılan sergide; İskoç lezzetlerinin vanilya, kiraz, karamel, malt ve bitter çikolata esintileri taşıyan aroma zenginliğinden ilhamla, 18 farklı camın özel bir şekilde bir araya getirilmesiyle oluştu.

Ardan Özmenoğlu’nun özel sunumuyla  başlayan davet, Tom Jones ve Ertan Engin mentorluğundaki özel tadım ve Mark Moriarty ve ödüllü şef Micheal White imzalı ikramlar ile devam etti. Davete  aralarında Elif Dürüst, Buket Taşdelen, Beste Yurttaş, Gül Fırat, Melek Akpınar, Hakan Kodal, Gizem Oflazoğlu, Güray Akar, Arda Sayıner’in de yer aldığı iş ve cemiyet hayatından pek çok ünlü isim katıldı. Ünlü müzisyen Alya’nın canlı performansıyla renk kattığı gece, geç saatlere kadar devam etti.

Sanatçı Ardan Özmenoğlu’nun imzasını taşıyan, 18 yıl konseptiyle oluşturulmuş  “18 Katman” cam heykeller, bir bütünü oluşturan parça ve katmanları temsil ediyor. 18 farklı camın özel bir şekilde bir araya getirilmesiyle hazırlanan heykellerin her biri izleyiciye ayrı bir duygu yoğunluğu yaşatarak, onları özel bir yolculuğa çıkartıyor. Cherry (kiraz), Fruity (meyveli), Scotland Landscape (İskoçya Manzaraları) ve  Perfect Plaid  (mükemmel ekose) isimlerindeki heykeller, camın geçirgenliği, renklerin coşkusu ve her bakışta farklı gözüken perspektifleri ile İskoç lezzetlerinin farklı katmanlarını sembolize ediyor. 

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13