GASTRONOMİ GÜNLERİ BAŞLADI

anse mdm gastronomi gunleri acilis koray turkANSE MDM (Mobilya Dekorasyon Merkezi ) Gastronomi Günleri bugün gerçekleştirilen organizasyonlarla başladı. Mobilya Dekorasyon Merkezindeki etkinlikte Türkiye Aşçılar Federasyonu ve Başkent Aşçılar Derneği’nin usta şefleri yemek yapmayı şova dönüştürerek farklı lezzetler hazırladı.  Kahve Uzmanı Barış Helvacıoğlu, katılımcıları kahvenin dünya lezzetlerine farklı bir yolculuğa çıkardı. Etkinliğin en çok ilgi çeken kısımlarından birisi de zeytinyağı oldu. Zeytinyağı Üreticisi Fulya Kavlak zeytinyağının sağlık için ne kadar önemli bir besin olduğunu anlattı. ANSE MDM Gastronomi Günleri 100. Yıl Lions Klübü koordinasyonundaki Düş Çocukları Projesi’ne dikkat çekmek ve destek sağlamak amacıyla düzenlendi.anse mdm gastronomi gunleri acilis gunu

Mutfağın Ustaları Gribe Çare Oldu

Türkiye aşçılar Federasyonu ve Başkent Aşçılar Derneği’nin usta şefleri, hazırladıkları Osmanlı Şerbeti ile grip’e şifa oldu. İçinde barındırdığı antibakteriyaller sayesinde grip hastalığına şifa olan Osmanlı Şerbetini evinde yapmak isteyenler için Şef Zeki Açıköz özel tarifi paylaştı.

Koray Usta’dan Ev Yapımı Makarna

Şef Koray Türk tamamen doğal malzemeler kullanarak evde kolayca yapılabilecek makarnanın tarifini verdi. ANSE MDM ’de kurulan mutfakta hamur açıp makarna yapan Koray Türk ve ekibi hazırladıkları makarnaları konukların beğenisine sundu. Şeflerin makarna hazırlaması ve sunumu görsel bir şölen oluşturdu.

Doğadan Gelen Sağlık: Zeytinyağı

Zeytinyağı üreticisi ve Uzmanı Fulya Kavlak ANSE MDM Gastronomi Günleri ‘nde zeytinyağı hakkında doğru bilinen yanlışları anlattı. Tatlı olan değil damağınızda acı bir tat bırakan zeytinyağının daha iyi olarak nitelendirildiğini belirten Fulya Kavlak, besin olarak faydalarının yanı sıra cilt bakımında da en önemli doğal maddelerden birisinin zeytinyağı olduğunu söyledi.

Kahvenin Dünya Lezzetleri

Kahve Uzmanı Barış Helvacıoğlu ANSE MDM Gastronomi Günlerinde dünyanın en çok tercih edilen kahveleriyle bir tadım gerçekleştirdi. Kolombiya, Guatemala, Brezilya, Hindistan ve Etiyopya kahvelerinin tadına ve ayırdına varma fırsatı bulan katılımcılar, kahve hakkında bilinmeyenleri uzmanından öğrendi. Tüm dünyada bir yıl içerisinde 400 milyar fincan tüketilen kahve dünyanın en çok tüketilen içeceği.