ANKARA’DA HASAT ZAMANI

ANKARA universitesi hasat bayrami 2014 mayatta (1)

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nce düzenlenen “ Hasat Bayramı” Haymana’da gerçekleşti. Başkente hasat mevsimi geldi.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Hasat Bayramı, Haymana Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde gerçekleşti. Törene Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Berahitdin Albayrak başta olmak üzere Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çolak, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Her yıl Temmuz ayının ikinci yansıyla birlikte organize edilen kutlama yine renkli görüntülere sahne oldu.

ANKARA universitesi hasat bayrami 2014 mayatta (2)

BİÇERDÖVER HAREKETE GEÇTİ

Yaptığı açılış konuşmasında bu bayramı İç Anadolu’da hasatın başlangıcı olarak nitelendiren Prof. Dr. Albayrak, daha sonra biçerdöverin başına geçti. Albayrak, her yıl bol verim temennisinde bulunarak biçerdöverin sembolik sürüşünü gerçekleştirdi.

Dekan Prof. Dr. Çolak ise amaçlarının dünya standartlarında mühendisler yetiştirmek olduğunu belirterek, Türkiye’nin ihtiyaçlarına cevap verecek eğitim ve öğretim programları üzerinde çalışmalar yürütmeye devam edeceklerini vurguladı.