SİGARAYA KARŞI ÖĞRENCİ-REKTÖR İŞBİRLİĞİ

 

ankara universitesi rektoru prof dr erkan ibisAnkara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, öğrenciler tarafından düzenlenen bir etkinliğe katıldı.

“Benim Havamı Kirletme” isimli etkinlik sigaraya karşı bilinç yaratmak için düzenlendi. Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş, öğrencilerin tasarladığı bisikleti sürerek sigaraya ‘dur’ dedi.

Ankara Üniversitesi Çevre Koordinatörlüğü’nün çevre gönüllüsü öğrencileri tarafından düzenlenen etkinlik Tandoğan Merkez Kampüsünde gerçekleşti. “Sigaranın zararlarını toplumun gündemine getirmek isteyen öğrenciler, sağlıklı yaşama dikkat çekerek kendi elleriyle bisiklet tasarladılar. Kendi tasarladıkları bisikletlerle yerleşke içinde gezen öğrencilere Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş de katıldı. İbiş, “Sağlıklı yaşam için bisiklet sürün” mesajını verdi.

SİGARA TETİKLİYOR

Her platformda sigaraya karşı tepkisini dile getiren Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş, üniversite bünyesinde kuracakları madde bağımlılığı merkezine işaret ederek, sigaranın da kötü alışkanlıkları tetikleyen temel unsurlardan biri oluşuna dikkat çekti. Öte yandan etkinlik kapsamında kendi bisikletlerini tasarlayan öğrenciler, Rektörlükte düzenlenen “Sigarasız Yaşam İçin Bisikletli Yaşama Merhaba” başlıklı etkinlikte ödüllendirildi.

ÖDÜLLER DAĞITILDI

Hidroket Grubu, Hidromobil Grubu ve İrem Mandıklı, layık görüldükleri ödüllerini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Elmalı, “Sigarasız Ankara Üniversitesi” Koordinatörü Prof. Dr. Uğur Gönüllü ve Çevre Koordinatörü Doç. Dr. Duygu Özel Demiralp’ten aldı. Etkinlik kapsamında ayrıca Uzm. Dr. Bozkurt Şenler, sigaranın verdiği zararla ilgili “Sigara Salgını” ve Uzm. Psikolog Şenay Ölmez de büyük sigara şirketlerinin sigaranın cazibesini arttırma yönünde geliştirdikleri pazarlama stratejilerini ve müşteri algısına yönelik yaptıkları çalışmaları anlattığı “Arka Bahçemiz” konulu bildirileri sundu.