OFFROAD HEYECANI ANKARA’DA BAŞLADI

Ankara Doğa Sporları ve Offroad Kulübü

Ankara Doğa Sporları ve Offroad Kulübü ’nün düzenlediği 2014 Türkiye Offroad Şampiyonası ilk yarışı, 30 ekibin katılımı ve başarılı bir organizasyon ile Ankara İncek’te gerçekleştirildi…

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu 2014 faaliyet takviminin ilk etkinliği olan Ankara Off-Road Yarışı, bu hafta sonu gerçekleşti. 2014 Türkiye Offroad Şampiyonası ilk ayağı olan organizasyon, 01-02 Mart tarihlerinde İncek’te 30 ekibin katılımı ile gerçekleştirildi. Ankara Doğa Sporları ve Offroad Kulübü(ANDOFF) tarafından düzenlenen organizasyonda ekiplerin mücadelesi Ankara sporseverlere heyecan dolu anlar yaşattı.

Liderliği Mitsubishi L 200 ile yarışan Ankaralı ekip İsmail Ayhan-Cemal Akagündüz, ikinciliği Mitsubishi Pajero ile Ankaralı ekip Ufuk Bekdemir-Bora Kayim ve üçüncülüğü de Mitsubishi L200 ile Ankaralı ekip İsa Ataman-Ramazan Ayyüce elde ettiler. Sınıf 3 aynı sıralama ile sonuçlanırken, Sınıf 1’de Bolu’dan Yalçın Ali Ocak-İrfan Bilgin birinciliği elde ederken, Sakarya’dan Engin Başkurt-Şükrü Mindiloğlu ikinci ve Ankara’dan İskender Gümüş-Tan Uydaş üçüncü oldular. Sınıf 2’de Düzce’den İrfan Özdemir-Beytullah Özenir birinciliği, Sakarya’dan Levent Arı-Şemsettin Erdoğan ikinciliği ve Mersin’den Kemal Kurt-Nüsabettin İbiş üçüncülüğü kazandılar. Sınıf 4’de ise Sakarya’dan Yusuf Zafer Ertuğrul-Selçuk Bilgeç ilk sırada yer alırken, Düzce’den Burhan Yiğit-Zafer Altınışık ikinci ve İstanbul’dan Adnan Ofluoğlu-Ahmet Yurtseven üçüncü sırada tamamladılar. Türkiye Offroad Şampiyonası 05-06 Nisan’da Karabük’te düzenlenecek ikinci ayak yarışları ile devam edecek.