ANGİAD İFTARINDA FATMA SEMİZ’DEN MESAJ

mayatta.com / angiad iftar sheraton ankara. angiad baskani fatma semiz-25.06.2015

ANGİAD (Ankara Genç İşadamları Derneği’nin) geleneksel iftar yemeğinde işinsanları ve STK temsilcilerinin yanı sıra büyükelçiler de katıldı.

Sheraton Ankara Otel’de düzenlenen iftar davetinde ev sahipliğini ANGİAD Başkanı Fatma Semiz ve eşi Mustafa Semiz üstlendi. İftar davetine katılanlar arasında; Kırgısiztan Büyükelçisi İbragim Dzhunusov, Benin Büyükelçisi Moise Tchando Kerekou, Şili Büyükelçisi Fernando Varela Palma, Ürdün Büyükelçisi Amjad Adileh, Cibuti Büyükelçisi Aden Houssein Abdillahi ve Gambiya Büyükelçisi Vekili Sering Modu Nije ile Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, İÇASİFED Başkanı Mehmet Akyürek, GİAF Abdulkadir Akboz, GGYD Başkanı M. Nezih Allıoğlu, OSİAD Başkanı Ahmet Kurt, EMSİAD Başkanı Ahmet Soylu, Bursa GİAD Başkanı Nilüfer Çevikel dikkat çekti. iftarda iki sanatçı ilahi söylerken, semazenler de gösteri yaptı. Oruçlarını açtıktan sonra ANGİAD Başkanı Fatma Semiz bir konuşma yaptı. Semiz “Dünya fani, servet fani, güç fanidir. İyilik, güzellik, fazilet, adalet ve ahlak ise bakidir. İşte Mübarek Ramazan Ayı bizlere fani olanlar ile baki olanları hatırlatır” dedi. Başkan Semiz konuşmasında ANGİAD’ın ülkesini seven, şikâyet etmeyip üreten, iş, üretim, istihdam diyerek elini değil gövdesini taşın altına koyan, cesur girişimcilerin adresi olduğunu da söyledi.

BÜYÜKELÇİLERDEN DOSTLUK MESAJLARI

İftar davetinde yer alan büyükelçiler de konuşma yaptı. Yabancı büyükelçiler ülkeleriyle Türkiye arasındaki ticari ve dostluk ilişkilerine ve Ramazan’ın önemine işaret etti. Kırgısiztan Büyükelçisi İbragim Dzhunusov, Türk halkının kendileri için çok önemli olduğunu söyledi, “Bizler dostuz, kardeşiz” dedi.

Sayfalar: 1 2