ALMANYA BiRLEŞMENiN 25. YILINI KUTLADI

alman milli gunu-nils schmid-martin erdman

Almanya Milli Günü Ankara Büyükelçiliğindeki resepsiyonla kutlandı. Doğu ve Batı Almanya’nın birleşmesinin 25. Yılı sebebiyle düzenlenen resepsiyon Ankara’da gerçekleşti.

Resepsiyona Almanya’nın Baden-Württemberg Eyalet Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Dr. Nils Schmid ve eşi Tülay Schmid de katıldı. Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği görevine yeni atanan Martin Erdmann da eşi Marion Erdmann gecenin ev sahipliğini yaptı. Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Vekili Ahmet Muhtar Gün Türkiye Cumhuriyeti’ni temsilen resepsiyonda yer aldı.

Almanların En Büyük İkinci Sevinci

Almanya Milli Günü resepsiyonu, Koblenz Askeri Bandosunun Türk ve Alman Milli Marşları’nı çalınmasıyla başladı. Büyükelçi Martin Erdmann konuşmasında: “9 Ekim 1989’da Berlin duvarının yıkıldığı duygu yüklü günden sonra, Almanya’nın birliği günü Alman tarihinde Almanların en büyük ikinci sevinç günüdür” ifadelerini kullandı. Nils Schmid ise: Bu yaşadığımız günler çerçevesinde baktığımızda,Almanya’nın yakın tarihi ile ilgili olarak o günlerde gerçekleşmesi mümkün olmayanların mümkün olduğunu görüyoruz” şeklinde konuştu. Schmid konuşmasında Baden-Württemberg eyaletinin güzelliklerini de anlattı. Schmid, Resepsiyona katılan Baden-Württenberg eyaleti şarap güzeli Teresa Matzat’ı konuklara takdim etti. Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Vekili Gün; Martin Erdmann’ı 1989 yılından beri tanıdığını ve bu göreve getirildiği için memnuniyet duyduğunu belirtti. Konuşmaların ardından ev sahipleri de konukların arasına katıldı. Çok sayıda davetlinin yer aldığı gecede Almanya’ya özgü lezzetler konuklara sunuldu.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10