ALMANYA BiRLiĞi GÜNÜ 29. KEZ KUTLANDI

martin erdmann-mustafa varank-marion erdmann-alman birligi gunu 4.10.2019Alman Birliği Günü Ankara’da düzenlenen resepsiyonda kutlandı.

3 Ekim 1990 yılında, Berlin Duvarı’nın yıkılarak, Doğu ve Batı Almanya’nın birleşmesinin yıldönümünde gerçekleşen kutlama Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği’nin bahçesinde gerçekleşti. Büyükelçi Martin Erdmann’ın ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyona Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in yanı sıra yabancı ülke büyükelçileri, diplomatlar, iş dünyasından isimler ve şehrin ileri gelenleri katıldı. Oyuncular Aslı Melisa Uzun ve Su Kutlu da gecede dikkat çeken isimler arasında yer aldı. Milli Gün kutlaması sebebiyle Büyükelçiliğin bahçesi Almanya bayrağını temsil eden sarı, siyah ve kırmızı renkli balonlarla süslendi.

“Alman Yatırımcılarla İşbirliği İçindeyiz”

Türk ve Alman Milli Marşlarının okunmasının ardından başlayan Alman Birliği Günü resepsiyonunda; Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann ve Eşi Marionn Erdmann konuklarını Alman Bayrağı’nın önünde karşıladı. Karşılamanın ardından açılış konuşmaları yapıldı. Büyükelçi Erdmann’ın “Bugün Avrupa’nın bölünmüşlüğünün aşıldığı günü kutluyoruz” sözüyle, günün anlam ve önemini anlatan konuşmasının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varak mikrofonu aldı. Bakan Varank, Volkwagen’in Türkiye’de kuracağı fabrikanın iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesine sağlayacağı katkıya değindikten sonra; Alman yatırımcılarla yakın iş birliği içinde olduklarını belirtti. Büyükelçi Erdmann’ın Eşi Marionn erdmann ise Bakan Varank’ın “Türkçe şarkı söyleyebilir misiniz?” sorusunun üzerine, orjinali Almanca olan “Dostluk” adlı şarkıyı Türkçe olarak seslendirdi.

Konuşmaların ardından Almanya askeri bandosu konser verdi. Katılımcılar Alman lezzetlerinin tadına baktıktan sonra eğlence başladı. Kutlama müzik ve dans ile devam etti.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8