ALMANYA BiRLEŞME GÜNÜ ANKARA’DA KUTLANDI

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan- Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann - Almanya Birleşme Günü 2018 - Ankara -03.10.2018

Almanya Birleşme Günü sebebiyle Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde kutlama gecesi düzenlendi.

Berlin Duvarı’nın yıkılarak Doğu Almanya ve Batı Almanya’nın birleştiği 3 Ekim 1990 tarihinden sonra her yıl kutlanan “Almanya Birleşme Günü” Ankara’da da yoğun katılımla kutlandı.

Birleşme Günü kutlamasında Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann ve Eşi Marionn Erdmann’ın ev sahipliği yaptı. Geceye, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Gençlik ve Spor Eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç, büyükelçiler, bürokratlar ve iş dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Gecede konuşan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Almanya’nın Türkiye’nin en büyük ticari ortağı olduğunu söylerken, “Alman yatırımcıyı ülkemizde görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. Bakan Pekcan ayrıca; “Gümrük Birliği antlaşmasının güncellenmesiyle ilgili Almanya’nın desteğine önem veriyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Türk ve Alman lezzetlerinin tadına bakan katılımcılar, müzik eşliğinde dans edip eğlenerek bu anlamlı günü kutladı.

Sayfalar: 1 2 3 4 5