Pilates Yaparak Yaza Formda Giriyorlar

BERIL SEVER (2)

BERİL SEVER  ‘DURUŞ BOZUKLUKLARIM KAYBOLDU’

Ne zamandır pilates yapıyorsunuz?

Pilatese geçen temmuzda başladım. Ablam, pilates dersi veren bir yer arıyordu ve sonra 21 Way Pilates ’e başladı. Ben de onun önerisiyle buraya geldim. Sporla ilgiliydim ama hiç sürekliliği olmadı. Bir dönem fitness yaptım. Okulda da pilates yaptım ama grupla çalıştığımız için pek sağlıklı olmamıştı. Ancak 21 Way Pilates ’e başladıktan sonra aslında bu sporun ne kadar faydalı olduğunu anladım.

Pilatese başladığınız günden beri vücudunuzda ne gibi değişimler gözlemlediniz?

Buraya başladığımda vücudumda birkaç duruş bozukluğum olduğunu öğrendim. Bunun üzerine yoğunlaştık. Ve vücudumda çok ciddi bir değişim oldu. Hiçbir zaman kilolu olmadım ama pilates ile birlikte vücudumun çok daha fit olduğunu hissedebiliyorum.

Hangi sıklıkla pilates yapıyorsunuz?

Haftada 4 kez gelmeye çalışıyorum. Okulum da neredeyse bitti sayılır, boş zamanım da biraz daha fazla olduğu için pilates yapmaya fırsat bulabiliyorum. İşim olsa bile pilates için zaman yaratıyorum.

Yaz dönemi için özel bir program uyguluyor musunuz?

Yaz dönemi için özel bir program uygulamıyorum. Çünkü kışın da yazın da aynı tempoda pilates yapıyorum. Yemek yeme düzenini de sağlıklı bir şekilde oturttuktan sonra yaz ya da kış  fark etmiyor.

Pilatesle tanışmalarını çevrenizdekilere de öneriyor musunuz?

21 Way Piletes ’e ablam sayesinde geldim, iyi ki de gelmişim. Çevremdeki insanlara ve arkadaşlarıma da öneriyorum. Çünkü pilates haricindeki spor dallarının, vücudun hiçbir kasına, bölümüne bu denli etki ettiğini düşünmüyorum.

Sayfalar: 1 2 3