GENÇ RESSAMLAR LONDRA’DA SERGİLEDİ - mayatta

GENÇ RESSAMLAR LONDRA’DA SERGİLEDİ

← →

YunusemreEnstitusu_Sergi-Londra-17.01.2019Yunus Emre Enstitüsü bu yılki ilk resim sergisini Londra’da düzenliyor.

Londra Yunus Emre Enstitüsü ev sahipliğinde ve University of Arts London iş birliği ile Londra’da düzenlenen “Artopia” resim sergisi, dünyanın dört bir yanından Londra’ya sanat okumaya gelen 25 öğrencinin eserlerini Londralı sanatseverlerle buluşturdu.

Serginin açılışı, T.C. Londra Büyükelçiliği Müsteşarı Ahenk Dereli ve Londra Sanat Üniversitesi Resim Yüksek Lisans Sorumlusu Geraint Evans’ın konuşmasıyla başladı. Ardından, genç ressamlar ziyaretçilerle bir araya gelerek eserlerini tanıttı.

Resim sergisi, Japonya’dan Kanada’ya, İngiltere’den Pakistan’a çeşitli ülkelerden gelen öğrencilerin çalışmaları sergilendi. Dünya genelinde yılda binin üzerinde etkinlik düzenleyen Yunus Emre Enstitüsü bu yılki ilk resim sergisini Londra’da düzenledi.

10-18 Ocak tarihleri arasında düzenlenen sergi süresince yapılan etkinlikler kapsamında, UAL akademisyenleri bir de “sergi kürasyonu” üzerine seminer düzenledi. Seminerde UAL akademisyenleri “sergi alanının düzenlenmesi ve planlanması” ile ilgili öğrencilerle tecrübelerini paylaştı.

← →

Devamını oku:
vodafone red Vodafone Pass Gecesi - bodrum - moon beach - mayatta
ÜNLÜ İSİMLER VODAFONE RED İÇİN BULUŞTU

Vodafone Red Partisi için iş, sanat ve cemiyet dünyasının ünlü...

KIŞA MERAKi’DE MERHABA DEDİLER

Meraki Meyhane, Doğan Burda Dergi Gurubu Ankara Bölge Temsilcisi Erdal...

Kapat