YEVGENi ONYEGiN OPERA SAHNESİNDE - mayatta

YEVGENi ONYEGiN OPERA SAHNESİNDE

yevgeni-onyegin_dob-ankaraRus Edebiyatı’nın Shakespeare’i olarak anılan, hem şair, hem oyun yazarı ve Romantik Dönem romancısı Alexander Sergeyeviç Puşkin’in ’ in Yevgeni Onyegin adlı romanı; Ukraynalı ödüllü koreograf Yaroslav Ivanenko tarafından sahneye  konuyor.

Puşkin; doğal dil kullanımı, derin karakter analizleri ile şiirsel bir eser yaratmış olup, koreograflar bu esere yepyeni bir boyut kazandırarak kitap sayfalarından bale eserine dönüştürerek 26 Kasım 2016 akşamı saat 20.00’de Opera Sahnesi’nde seyirciyle buluşturuyorlar.

Yevgeni Onyegin eserinde;

Ana karakter Tatiana duygularının yoğun olduğu gençlik döneminde Onyegin’e aşık olur ve aşkını anlatan bir mektup yazar. Ancak, Onyegin Tatiana’nın aşk mektubunu yırtarak onu küçük düşürür. Yıllar birbirini kovalar, Tatiana Prens Gremin ile evlenmiş, saygın ve etkileyici bir kadın olmuştur. Gittikleri bir partide, Onyegin ve Tatiana karşılaşırlar. Onyegin Tatiana’dan  çok etkilenmştir. Bu kez  mektup yazan ve kızla buluşmak için yalvaran ve Tatiana’yı ikna etmeye çalışan Onyegin’dir. Tatiana’nın evinde buluşurlar. Tatiana Onyegin’i hala sevmektedir ancak yaşananlar her ikisinin bir araya gelmesine engeldir. Tatiana onsuz bir yaşam kurmuştur. Onyegin’i reddeder .

mayatta.com’u sosyal medyada takip ediniz

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece mayatta.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Devamını oku:
14 temmuz kutlamasi- fransa buyukelciligi-ankara, charles fries, fikri isik
ANKARA’DA 14 TEMMUZ KUTLAMASI

14 Temmuz Fransız Milli Günü Ankara Büyükelçiliğinde kutlandı. Fransa’nın Ankara...

Devlet Eski Bakanı Edip Safter Gaydalı’nın oğlu Ali Gaydalı ile Dilek-Ayhan Kahraman çiftinin kızı Merve Kahraman evlendi.
ESKİ BAKAN GAYDALI’NIN OĞLU’NA ŞIK DÜĞÜN

Devlet Eski Bakanı Edip Safter Gaydalı’nın oğlu Ali Gaydalı ile...

Kapat