VAHŞi KRALLıK NAT GEO WiLD EKRANLARINDA

BOTSWANA- Hyena Clan member approaches last remaining water hole on Savute Marsh, located south at Marabou Pan. (Photo credit: National Geographic Channels/NHFU)

Afrika’nın Savute bölgesindeki etcilleri konu eden Vahşi Krallık , 4 Aralık’tan itibaren her Pazar 19.00’da Nat Geo Wild ekranlarında.

Savute bölgesinin her mevsiminin etçillerin hayat döngüleri üzerindeki etkilerinin anlatıldığı Vahşi Krallık, 4 Aralık’tan itibaren her Pazar 19.00’da Nat Geo Wild ekranlarına gelecek.

Bazı zamanlarda cömert bazı zamanlarda zalim olabilen Savute bölgesi gibi, 6 bölümlük bu belgesel seride zaman zaman hayat dolu zaman zaman da ölümcül anlarıyla izleyicileri ekran başına bağlıyor.

Savute’nin etçiller üzerindeki etkisini

izlediğimiz belgesel seride, yağmurlar yağınca doğumlar oluyor, bu süreçte hayat filizlenirken dünyanın döngüsü gereği toprağın kavrulup tüm yeşilliklerin tükenmesi de kapıda. Etçiller skalasında ise süreç farklı işliyor. Giderek azalan kaynakların bir sonucu olarak aslanlar aslanlara, aslanlar leoparlara, leoparlar köpeklere, çakallar ise hepsine karşı rekabet etmek zorunda kalıyor.

 

Devamını oku:
BÜYÜKELÇİ JOHN BASS MEVLANA’DAN İLHAM ALDI

John Bass algı temalı sergiye ev sahipliği yaptı. Büyükelçiliklerde Sanat...

Hürriyet Gazetesi yazarı Ayşe Arman Dünya Kadınlar Günü
AYŞE ARMAN İMZA GÜNÜ DÜZENLEDİ

Hürriyet Gazetesi yazarı Ayşe Arman Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlenen bir...

Kapat