TARİHİN 10 KADIN FİGÜRÜ ‘KADINLAR’ SERGİSİNDE

← →

Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Ronald Keller ve Eşi Zsuzsanne Keller yaklaşan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için anlamlı bir resepsiyon verdi.

Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Ronald Keller ve Eşi Zsuzsanne Keller yaklaşan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için anlamlı bir resepsiyon verdi.

Dünya Kadınlar Günü için Türkiye ve Hollanda arasında kültür köprüsü kuracak olan ‘kadınlar’ adlı sergi sebebiyle düzenlenen resepsiyona, serginin küratörü Lotje de Lussanet, TwentseWelle Müzesi Müdürü Kees van der Meiden ile Halide Edip Adıvar’ın torunu Ahmet Ömer Sayar ile müze müdürleri ve Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri katıldı.

Dünya Kadınlar Günü için Türk ve Hollandalı yetkililer tarafından 137 parçadan oluşan bir sergi oluşturuldu. Türk ve Anadolu tarihinin en önemli 10 kadın karakterine ait tarihi eserlerin yer aldığı ‘kadınlar’ adlı sergi, Hollanda’nın Enschede şehrindeki TwentseWelle Müzesi’nde gösterilecek. 10 ayrı uygarlıktan 10 önemli kadın figürü yer aldığı sergide Friglerden Selçuklulara, Bizans’tan Osmanlı’ya kadar Anadolu’ya ait kültür mirasları bulunuyor.

← →

Devamını oku:
GAIL ALBERT HALABAN ‘’Out My Window’’ İLE İSTANBUL’DA

Fotoğraf sanatçısı Gail Albert Halaban ‘Out My Window’ adlı projesiyle...

Olga Eşiyok Viola performansıyla beğeni topladı. no4 restoran
OLGA EŞiYOK NO4 PARTİSİNDE PERFORMANS SERGİLEDİ

Ankara’da eğlence denildiğinde akla gelen yerlerin başında No4 Restoran Bar...

Kapat