AYLiN NAZLıAKA KADIN İSTİHDAMINA DİKKAT ÇEKTİ

← →

aylin nazliaka tukal etkinliginde konustu - mayatta haberler

Kadının toplum içindeki statüsünün gelişmesini sağlamak kurulan Tüm Kadın Lobisi ( TÜKAL ), kadın sorunlarına dikkat çekmek amaçlı bir konferans düzenledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın konuşmacı olarak katıldığı konferansta “Kadın İstihdamında Neredeyiz?” konusu üzerinde duruldu.

Sheraton Ankara Otelindeki konferansa katılan davetlilerin Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak konuşmasına başlayan TÜKAL Başkanı Şener, “Gruplaşmamış, birbirine hoşgörüsünü ve ilgisini kaybetmemiş; özgüveni yüksek bir toplumda kadın ve erkek eşitliğinin hakim olduğu, üniter yapısı korunmuş bir ülkede huzur içinde 8 Mart’ı kutlamak istiyoruz” diye konuştu.

Türkiye’de kadının görünür olduğu üç alan olduğunu ifade eden CHP Milletvekili Nazlıaka, bunları eğitim, istihdam ve karar mekanizmalarında olduğunu söyledi. İstihdamda kadınların, istihdamsızlıkta birinci olduğunu söyleyen Nazlıaka, 35 Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü ülkesi içinde Türkiye’nin kadın istihdamında sondan birinci olduğunu anlattı.

← →

Devamını oku:
Kanadalı genç yıldız Justin Bieber ’in eski aşkı Selena Gomez ile tekrar birlikte olduğu iddia edildi.
JUSTiN BiEBER VE SELENA GOMEZ ÇİFTİ BARIŞTI

Kanadalı genç yıldız Justin Bieber ’in eski aşkı Selena Gomez...

SHOPI GO YENİ SEZONU TANITTI

Shopigo.com, Nişantaşı’ndaki mağazası Shopi go The Loft’ta İlkbahar-Yaz 2014 gösterimini...

Kapat