KRAL BHUMiBOL ADULYADEJ ’İN DOĞUM GÜNÜ KUTLANDI

← →

Tayland milli gunu-05.12.2019-mayatta.com

Tayland‘ın müteveffa Kral Bhumibol Adulyadejin doğum günü Ankara’da düzenlenen resepsiyonla kutlandı.

Resepsiyona katılan Tayland Büyükelçiliği çalışanları geleneksel Tayland kıyafetlerinden oluşan bir defile gerçekleştirdi. Ankaralı modacı Ahmet Özceyhan’ın Tayland kıyafetlerinden esinlenerek tasarladığı koleksiyon da profesyonel mankenler tarafından sergilendi.

Tayland’ın Ankara Büyükelçisi Phantipha Lamsudha Ekarohit Ankara Hilton Otel’de düzenlenen gecenin ev sahipliğini üstlendi. Müteveffa Kral Bhumibol Adulyadej ‘in doğum günü dolayısıyla ilan edilen “Tayland Babalar Günü” vesilesiyle düzenlenen resepsiyona, Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal ile diplomatik ve askeri misyon temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Dünya Toprak Günü

İstiklal Marşı ve Tayland Krallık Marşı’nın okunmasıyla başlayan resepsiyonda, Büyükelçi Ekarohit, müteveffa krala saygı gösterisinde bulundu. Ekarohit, Kral Adulyadej’in 70 yıllık hükümdarlığı boyunca Tayland halkının refahı için yoğun çalıştığını, bu çalışmaların sonucunda da kralın doğum günü olan 5 Aralık’ın Birleşmiş Milletler (BM) tarafından “Dünya Toprak Günü” ilan edildiğini anlattı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Önal da, Tayland Milli Günü’nü tebrik ederek, Türkiye ve Tayland’ın birbirleri için önemli ortaklar olduğunu dile getirdi.

← →

Devamını oku:
PAKiSTAN MiLLi GÜNÜ ’NE BAKAN iSMET YILMAZ KATILDI

Pakistan Milli Günü , Büyükelçi Sohail Mahmood’un verdiği resepsiyonla kutlandı....

refika birgül mucizeler yarattı
REFiKA BiRGÜL MUCİZE LEZZETLER YARATTI

Zorlu Center Arçelik mağazasında dikkat çeken bir etkinlik düzenlendi. Mucize...

Kapat