TAY-TÜRK KÜLTÜR YILI KUTLANIYOR

← →
Tay-Turk kulturel yili acilis toreni 2018-Phantipha Lamsudha Ekarohit, Vira Rajpoj Chanarat, Bakan Mehmet Nuri Ersoy

Phantipha Lamsudha Ekarohit, Vira Rajpoj Chanarat, Mehmet Nuri Ersoy

Türkiye-Tayland arasındaki diplomatik ilişkilerin 60. yıldönümü nedeniyle Tayland’ın Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen ‘2018 Tay-Türk Kültürel Yılı’ etkinlikleri başladı.

Ankara’da Cüneyt Gökçer Sahnesi’ndeki açılış töreninde Taylandlı sanatçılar müzik ve dans gösterileri sundu.

Açılış törenine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tayland Kültür Bakanı Vira Rajpoj Chanarat, Tayland’ın Ankara Büyükelçisi Phantipha Lamsudha Ekarohit, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt da katıldı. Bakan Ersoy, 2018 Tay-Türk Kültürel Yılı kapsamında 7 Ekim’e kadar Ankara, İzmir ve İstanbul’da Tayland’a özgü kültür ve sanat değerlerinin vatandaşlarla buluşacağını söyledi. Ersoy, şunları kaydetti: “Karşılıklı kültür yılı kapsamında kasım ve aralık aylarında Bakanlığımızca Tayland’da da sahne gösterileri, fotoğraf ve el sanatları sergileri, Türk mutfağı günleri, Türk filmleri haftası, arkeoloji seminerleri düzenlenecek.” Tayland Kültür Bakanı Vira Rajpoj Chanarat ile Büyükelçi Phantipha Lamsudha Ekarohit da, konuşmalarında etkinliklerin iki ülke ilişkilerine katkı sağlayacağına vurgu yaptı

Gecede Taylandlı sanatçılar, ülkenin farklı bölgelerine ait geleneksel danslar sundu. Ayrıca Taylandlı modacılar Prapakas Angsusingha ve Ek Thongprasert’in tasarımları, defile ile sunuldu.

← →

Devamını oku:
JW MARRiOTT MÜŞTERİLERİNE ÖZEL STARWARS GÖSTERİMİ

TweetJW Marriott Ankara, geçtiğimiz günlerde misafirleriyle çok özel bir etkinlikte...

DiRiLiŞ ERTUĞRUL 73. BÖLÜMDE AŞK KIVILCIMLARI

Tweet Diriliş Ertuğrul 73. bölüm ‘de Burçin Abdullah, Diriliş ‘Ertuğrul’ Helena karakteri...

Kapat