iŞ SANAT'TA SFJAZZ COLLECTiVE KONSERİ - mayatta kültür sanat

iŞ SANAT’TA SFJAZZ COLLECTiVE KONSERİ

SF Jazz Collective photograhed in San Francisco, CA October 23, 2015©Jay Blakesberg

iş Sanat, İstanbullu müzikseverleri heyecanlandıracak bir konserle caz kuşağına giriş yapıyor. Caz sahnelerinin en iyilerinden sekiz ismin; alto saksafonist Miguel Zenón, tenor saksafonist David Sánchez, vibrafonist Warren Wolf, trompetçiSean Jones, trombonist Robin Eubanks, piyanist Edward Simon, basçı Matt Penmanve davulcu Obed Calvaire’in 2004 yılında San Francisco’da bir araya gelerek kurduğu SFJAZZ Collective, ilk kez İş Sanat sahnesine konuk olacak.

Her yıl caz dünyasının efsane isimlerinin şarkılarından 8 yeni düzenlemeyi ve tamamen yeni 8 besteyi müzikseverlerle buluşturan SFJAZZ Collective, şimdiye kadar Ornette Coleman, John Coltrane, Herbie Hancock, Thelonious Monk, Stevie Wonder, Chick Corea gibi isimlerin şarkılarını yeniden yorumladı. Topluluk, bu yılki repertuvarını ise cazın çehresini değiştiren duayen Miles Davis’e ayırdı.

Her biri kendi enstrümanında yeteneğini ispatlamış sıra dışı müzisyenlerden oluşan “lidersiz” topluluk, caz geleneğinden kopmadan yeni stil ve tını arayışını sürdürüyor. Topluluğun geçmişteki üyeleri arasında Joshua Redman, Stefon Harris, Dave Douglas, Joe Lovano, Avishai Cohen, Josh Roseman gibi isimler de yer alıyor.

Günümüz caz sahnelerinin en başarılı oluşumlarından biri olarak övgü toplayan SFJAZZ Collective’in 7 Kasım, Pazartesi akşamı Miles Davis anısına vereceği bu çok özel konser için biletlerinizi tükenmeden alın.

Bilet Fiyatları: 1.Kademe: 65 TL 2.Kademe: 50 TL 3. Kademe: 40 TL İndirimli: 30 TLÖğrenci: 20 TL

mayatta.com’u sosyal medyada takip ediniz

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece mayatta.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Devamını oku:
Kerem Gönlüm - Elif Gönlüm doğum günü kutlaması - Baskqet istanbul
ELiF GöNLüM YENİ YAŞINI BASKQET’DE KUTLADI

Cemiyet dünyası Elif Gönlüm ’ün doğum günü partisinde buluştu Türk...

kendi kendini iyileştirebilen kas
KENDi KENDiNi iYiLEŞTiREBiLEN KAS GELiŞTiRiLDi

Bilim adamları, laboravutar ortamında kendi kendini iyileştirebilen kas geliştirdi. Genetik...

Kapat