ROMEN KIYAFETLERİ SIĞINMACILAR YARARINA TANITILDI - Mayatta

ROMEN KIYAFETLERİ SIĞINMACILAR YARARINA TANITILDI

← →

SHOM Organizasyonu-romanya elciligi-hiltonsa ankara-mayattaRomanya Sefiresi Lavinia Ochea ve Ankara’daki yabancı misyon şeflerinin oluşturduğu SHOM Organizasyonu, Suriyeli mülteci çocuklar yararına Romanya geleneksel kıyafetinin tanıtıldığı bir etkinlik düzenledi.

Romanya’nın Kuruluşunun 100. yılı ve Romanyaile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 140. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlik, Hilton Otel’de gerçekleşti. Etkinliğin ev sahipliğini Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Gabriel Catalin Sopanda’nın eşi Lavinia Ochea ve SHOM Başkanı Macaristan Sefiresi Dora Kiss üstlendi. Geleneksel kıyafetlerin tanıtıldığı yardım etkinliğine, çok sayıda büyükelçi eşi ve diplomat katıldı. Etkinlikten elde edilen gelir, Ankara’daki Suriyeli mültecilerin çocuklarına giysi almak için Sığınmacılar ve Göçmenler ile Dayanışma Derneği’ne bağışlandı.

Lavinia Ochea, konuşmasında tüm çocukların eşit yaşam hakkına sahip olduğunu belirtti.

Sefire Ochea, amaçlarının çocukların yüzlerine biraz da olsa gülümseme katabilmek olduğunu aktardı. Etkinlikte, el yapımı Romen geleneksel kıyafetlerinin sunulduğu stantlar yer aldı. Katılımcılar, kıyafetlere büyük ilgi gösterdi.

← →

Devamını oku:
zeynep koksal yaykiran eline saglik annecigim kitap tanitimi istanbul-22.05.2018
YAYKIRAN ” ELiNE SAĞLIK ANNECiĞiM ” KİTABINI TANITTI

Zeynep Köksal Yaykıran’ın “ Eline Sağlık Anneciğim ” kitabının  “Tanıtım...

No4 EĞLENCESi FiNAL YAPTI

No4 Restoran geçtiğimiz Cuma gecesi eğlenceli bir partiye ev sahipliği...

Kapat