PLATFORM A SANAT GALERİSİ KAPILARINI AÇTI

PLATFORM A SANAT GALERISI (2)Yıllardır sanatın pek çok formunu sanatseverlerle buluşturan Armoni Sanat Galerisi, 25. yılında bu vizyonunu yepyeni bir platforma taşıyor.

İkinci nesil Armoni, Elif Pehlivanlı ve Selim Özdemir yönetimindeki Platform A , Taurus Alışveriş Merkezi’nde, Süleyman Saim Tekcan’ın “Atlar, Uygarlıklar, İdoller” adlı resim ve heykel sergisiyle kapılarını açtı.Serginin açılışına çok sayıda sanatsever katıldı.

Platform A Sanat Galerisi’nde sergi açan Süleyman Saim Tekcan: yoğun sanatsal üretimiyle, eğitimciliğiyle ve Türkiye’de özgün baskı resmin gelişimine katkılarıyla Türk sanat ortamında önemli yere sahip bir sanatçıdır. Bugün 50 yıllık sanat yaşamını ardında bırakan Süleyman Saim Tekcan, belleklerde özgün baskılarıyla yer etmiş olmasına karşın, bu uzun sanatsal yaratım sürecinde desen, yağlı boya, suluboya ve bronz heykeller yapmıştır. Süleyman Saim Tekcan çalışmalarında deneye öncelik tanıyan bir sanatçıdır ve özgün baskı alanında kendine özgü bir teknik geliştirmiştir.

Devamını oku:
ilyada Zayim Quartet-the clubhouse jazz bar-mayatta
JAZZ MÜZİKLİ KIŞ PARTİSİ

Ankara’da göre yapan diplomatlar ve turizm sektöründe faaliyet gösteren şirket...

pablo picasso mario-virgilio-montanez-arroyo-mayatta.jpg
PiCASSO ‘NUN EV EŞYALARI SERGİLENİYOR

Pablo Picasso’nun doğduğu evden, Málaga’daki Museo Casa Natal Koleksiyonu’ndan seçilen...

Kapat