PAKiSTAN MANGO VE BiRYANi FESTiVALi DÜZENLENDi

← →

pakistan mango-biryani festivali-2019-mayattaPakistan Mango ve Biryani Festivali Ankara’da düzenledi.

Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliği’nde düzenlenen festivalde Büyükelçi M. Syrus Sajjad Qazi ev sahipliği yaptı. Çok sayıda siyasi isim, meyve ithalatçısı ve diplomatın katıldığı festivalde konuşan Büyükelçisi Qazi, Pakistan’ın en büyük 5. mango üreticisi olduğunu ifade etti.

Festival katılımcıları arasında Finlandiya ve İran Büyükelçileri ile siyasetçiler, bürokratları, diplomatlar ve gazeteciler yer aldı. Ev sahibi Büyükelçi’nin konuşmasının ardından festivalin açılış kurdelesi kesildi.

Festivalde Pakistan’ın meşhur Basmati pirincinden yapılan ‘Biryani’ ve mangodan yapılan çeşitli tatlılar da konuklara ikram edildi. Pakistan yerel kıyafetlerinin yer aldığı bölüme gelen katılımcılar kıyafetleri giyerek fotoğraf çektirdi.

Muhammed Syrus Sajjad Qazi

Muhammed Syrus Sajjad Qazi

“MEYVELERİN KRALI”

Misafirleri karşılayan Pakistan’ın Türkiye Büyükelçisi M. Syrus Sajjad Qazi Pakistan’ın dünyanın en büyük 5. mango üreticisi ve 6. en büyük mango ihracatçısı olduğunu belirtti. Büyükelçi “Biz Pakistanlılar Mangoya “Meyvelerin Kralı” deriz ve dünya üzerindeki en tatlı meyvelerden birisidir” dedi. Büyükelçi M. Syrus Sajjad Qazi konuşmasını “Yaşasın Pakistan-Türkiye kardeşliği” diyerek bitirdi.

Konuşmanın ardından 110 mango çeşidinden birisi olan Beyaz Chaunsa konuklara ikram edildi.

“PAKİSTAN MANGOLARI, İKİ ÜLKE ARASINDAKİ İLİŞKİLER KADAR TATLI”

Kardeş Pakistan-Türkiye ilişkilerine atıfta bulunan Büyükelçi Qazi Pakistan mangolarının en az benzersiz Pakistan-Türkiye ilişkileri kadar tatlı ve özel olduğunu söyledi. Bu dostluğu kutlamanın Meyvelerin Kralı Pakistan Mangosundan daha iyi yolu yoktur.

← →

Devamını oku:
ÜNLÜLERİN SOKAK HALLERİ

TweetDünyaca ünlü iç giyim markası Victoria’s Secret’in en top modellerinden...

Brad Pitt y Angelina Jolie en los Oscar en la 84 ª a 84 ª ceremonia de los Oscar en Los Angeles
ANGELiNA JOLiE BRAD PİTT AYNI FİLMDE

Tweet Hollywood’un ünlü çifti Brad Pitt ve Angelina Jolie uzun...

Kapat