MANGO FESTiVALi 'NDE CHAUNSA iKRAMI - mayatta

MANGO FESTiVALi ‘NDE CHAUNSA iKRAMI

← →

Pakistan Mango Festivali ankara

Pakistan Mango Festivali Ankara’da gerçekleştirildi.

Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Mango Festivali, Büyükelçilik rezidansının bahçesinde yapıldı. Büyükelçi Sohail Mahmood festivalde konuklarını ağırladı.

Büyükelçiler, diplomatlar  ve siyasetçilerin katıldığı festivalde, ev sahibi Sohail Mahmood bir konuşma yaptı. Mahmood, meyvelerin kralı olarak nitelendirdiği Mango meyvesinin en büyük üreticilerinden birinin Pakistan olduğunun altını çizdi. Büyükelçi Mahmood ayrıca, Mango’nun ,Türkiye’de popülerleştirilmesini ve tüketiciye kesintisiz olarak sunulması için çalıştıklarını da belirtti. Mahmood ayrıca: “Sindhri, Anwar Ratul, Lungra, Dusehri, Malda, Fajri ve Chaunsa adlı çeşitleri bulunan meyve, Mayıs ve Eylül ayları arasında hasat edilir. Pakistan’ın çok sıcak ve yakıcı havasında, sıcaklık 50 dereceye yükseldiği zaman mangoların tadını, mevsimin bir nimeti olarak bakılır. Her çeşit pazara farklı bir zamanda çıkar” dedi.

110’dan fazla yüksek kalitede çeşidi olan Mango meyvesinin Beyaz Chaunsa cinsinin ikram edildiği festivalde, konuklar lezzetli meyvelerin tadını çıkardı.

Sohail Mahmood ve eşi Mahwish Mahmood konuklarıyla yakından ilgilenirken, kısa bir süre sonra Türkiye’den ayrılacaklarının haberini verdi.

← →

Devamını oku:
Koru Rotary Kulübü tarafından Fransız elçiliğinin bahçesinde yapıldı.
DANS EDEREK OTİZME MEYDAN OKUDULAR

Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği birçok organizasyona ev sahipliği yapıyor. Kimi zaman...

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan- Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann - Almanya Birleşme Günü 2018 - Ankara -03.10.2018
ALMANYA BiRLEŞME GÜNÜ ANKARA’DA KUTLANDI

Almanya Birleşme Günü sebebiyle Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde kutlama gecesi düzenlendi....

Kapat