MANGO FESTiVALi 'NDE CHAUNSA iKRAMI - mayatta

MANGO FESTiVALi ‘NDE CHAUNSA iKRAMI

← →

Pakistan Mango Festivali ankara

Pakistan Mango Festivali Ankara’da gerçekleştirildi.

Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Mango Festivali, Büyükelçilik rezidansının bahçesinde yapıldı. Büyükelçi Sohail Mahmood festivalde konuklarını ağırladı.

Büyükelçiler, diplomatlar  ve siyasetçilerin katıldığı festivalde, ev sahibi Sohail Mahmood bir konuşma yaptı. Mahmood, meyvelerin kralı olarak nitelendirdiği Mango meyvesinin en büyük üreticilerinden birinin Pakistan olduğunun altını çizdi. Büyükelçi Mahmood ayrıca, Mango’nun ,Türkiye’de popülerleştirilmesini ve tüketiciye kesintisiz olarak sunulması için çalıştıklarını da belirtti. Mahmood ayrıca: “Sindhri, Anwar Ratul, Lungra, Dusehri, Malda, Fajri ve Chaunsa adlı çeşitleri bulunan meyve, Mayıs ve Eylül ayları arasında hasat edilir. Pakistan’ın çok sıcak ve yakıcı havasında, sıcaklık 50 dereceye yükseldiği zaman mangoların tadını, mevsimin bir nimeti olarak bakılır. Her çeşit pazara farklı bir zamanda çıkar” dedi.

110’dan fazla yüksek kalitede çeşidi olan Mango meyvesinin Beyaz Chaunsa cinsinin ikram edildiği festivalde, konuklar lezzetli meyvelerin tadını çıkardı.

Sohail Mahmood ve eşi Mahwish Mahmood konuklarıyla yakından ilgilenirken, kısa bir süre sonra Türkiye’den ayrılacaklarının haberini verdi.

← →

Devamını oku:
meksika milli gunu- 14.09.2018
BAĞIMSIZLIĞIN 208. YILI KUTLANDI

Meksika ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 90. yıldönümü Ankara’da bir...

PEMBE TOP ‘U SiNEM KOBAL ATTI

Pembe Top Sahada projesinde hava atışını Sinem Kobal yaptı. Meme...

Kapat