MEŞALE ÇARŞıSı BURS SAĞLAMAK İÇİN KURULDU

← →

ted alisveris mesalesi-08.12.2019-mayatta.com

Türk Eğitim Derneği (TED), Sosyal Hizmetler Komitesi tarafından, başarılı ancak maddi durumu yetersiz çocuklara burs desteği sağlamak amacıyla Meşale Çarşısı düzenledi. 

Swissotel Ankara’da düzenlenen etkinlik iki gün sürdü. Meşale Çarşısı adı verilen etkinlik kapsamında, Ankara ve İstanbul’dan çok sayıda marka stant açarak satış yaptı. 100 çocuğa burs desteği sağlamak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar bu stantlardan alışveriş yaparak burs sağlanması için kullanılan fona destek oldu.

Hedef Daha Fazla Çocuğa Burs Sağlamak

Meşale Çarşısı etkinliğine, CHP Ankara Milletvekili ve Meclis Başkanvekili Levent Gök, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de katıldı. Türk Eğitim Derneği Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Türkiye’de 3 bin öğrenciye burs verdiklerini söyledi. Türkiye’de eğitim alanında sosyal adaletsizliğin olduğunu savunan Pehlivanoğlu, “Ekonomik durumu iyi olmayan, başarılı öğrencilere üniversitenin son sınıfına kadar cep harçlığı dahil destek veriyoruz. Bütün gayretimiz daha fazla çocuğa nitelikli burs vermek” dedi.

← →

Devamını oku:
fitiz diyet market - yaza merhaba etkinliği - elvan odabaşı kanar - mayatta.com cemiyet ve yaşam haberleri
FİT İNSANLAR YAZA MERHABA DEDİ

TweetDiyetisyen Elvan Odabaşı Kanar Fitiz Diet Market’te renkli bir yaza...

ŞEVKi KARAYEL İKÜ’DE

Tweet Frédéric Chopin ve George Sand’in tutkulu aşkı Şevki Karayel...

Kapat