VOLKAN BOZKIR ŞÖVALYE İLAN EDİLDİ

← →

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde düzenlenen törende İtalya Cumhurbaşkanlığı Liyakat Nişanı ’nı aldı.

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde düzenlenen törende İtalya Cumhurbaşkanlığı Liyakat Nişanı ’nı aldı.

Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano tarafından verilmesi kararlaştırılan Liyakat Nişanı ’nı Büyükelçi Gianpaolo Scarante Volkan Bozkır’a taktim etti.

Liyakat Nişanı ’nı Volkan Bozkır’a taktim etmek için İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Gianpaolo Scarante’nin ev sahipliğinde elçilik rezidansında bir davet düzenlendi. Davette Ankara’da görevli büyükelçiler ve diplomatlar yer aldı.

Büyükelçi Gianpaolo Scarante ve Volkan Bozkır iki ülke milli marşlarının okunmasının ardından birer konuşma yaparak günün anlam ve önemini konuklara anlattı. Scarante konuşmasında İtalya ve Türkiye arasındaki dostluk ilişkilerinin gelişmesine sağladığı katkılardan dolayı, İtalya Cumhurbaşkanı tarafından bu nişanı Volkan Bozkır’a taktim etmenin uygun bulunduğunu söyledi. Daha sonra İtalyan Büyükelçi Scarante TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Bozkır’ın yakasına İtalyan Liyakat Nişanı ’nı taktı ve şövalyeliğini ilan etti. Resepsiyonun devamında Volkan Bozkır ve Gianpaolo Scarante aileleriyle bir araya gelerek fotoğraf çektirdi.

FOTO GALERİ

← →

Devamını oku:
SUNNARY JAMES - DOUTZEN KROES
DOUTZEN KROES HAMİLE OLDUĞUNU DUYURDU

Doutzen Kroes genç kızların kendisinin dergilerdeki fotoğraflarını görüp örnek almalarından...

Adnan Turani
ADNAN TURANi ESERLERi KAPIŞILDI

Usta Ressam Adnan Turani ’nin Kav Sanat Galerisindeki sergisine sanatseverler...

Kapat