iTALYA BÜYÜKELÇiLiĞi’NDE ‘HUKUK’ GECESİ DÜZENLEDİ

Arzu Ongur, Massimo Ganiani - Uluslararası Hukuk, Yatırımlar ve Kalkınma Derneği ( ILIDA ) 28.03.2019

İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde uluslararası katılımcıların da bulunduğu bir resepsiyon düzenledi.

İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Massimo Gaiani,‘nin ev sahipliği yaptığı resepsiyon, Türkiye ile İtalya arasında güçlenen ticaret ve yatırım ilişkilerine dikkat çekmek amacıyla düzenlendi.

İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Massimo Gaiani, Ankara kökenli Uluslararası Hukuk, Yatırımlar ve Kalkınma Derneği’nin ( ILIDA ) düzenlediği ‘uluslararası tahkim’ sertifika programına büyükelçilikle düzenlediği özel bir resepsiyonla destek verdi. Gaiani, program için Ankara’ya gelen İtalyan hukukçuları ve ILIDA Yönetim Kurulu üyelerini ağırladığı resepsiyonda Türkiye ile İtalya arasında güçlenen ticaret ve yatırım ilişkilerine dikkat çekti.

Gaiani, İtalyan yatırımcıların Türk pazarına güvenle yaklaştığını, İtalya’nın da Türkiye’nin en büyük beşinci pazar ülkesi olduğunu hatırlatırken, iki ülkenin hukuk alanındaki işbirliğinin yatırımcıları daha da cesaretlendireceğine dikkat çekti.

Büyükelçi Gaiani, ILIDA’nın uluslararası ihtilafların çözümünde öne çıkan tahkim alanında bir sertifika programı düzenlemesinin önemine dikkat çekerken, Türkiye ve İtalya’yı daha da yakınlaştıran bir adım attığı için ILIDA yönetimine tebriklerini iletti.

Sertifika programı için İtalyan hukukçuları Ankara’da ağırlayan ILIDA Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Ongur da, Türkiye-İtalya işbirliğinin özellikle gençler için yeni fırsatlar yarattığını vurguladı. Genç bir dernek olan ILIDA’nın böylesi programları düzenlemeyi sürdüreceğini anlatan Ongur, programa destek veren İtalyan avukatlara ve İtalya Büyükelçiliği’ne teşekkürlerini sundu.Arzu Ongur, Massimo Ganiani - Uluslararası Hukuk, Yatırımlar ve Kalkınma Derneği ( ILIDA ) 28.03.2019 - 2

Devamını oku:
beauty secrets etkinligi-samdan plus ankara dergisi- bekir aksoy, demet şener
ANKARA’DA BEAUTY SECRETS RÜZGARI ESTİ

Sağlık, moda ve güzelliğin bir araya geldiği Beauty Secrets, bu...

Magazin Muhabirleri Derneği (MGD) yaza merhaba partisi - rixos premium göcek - Fettah Tamince
MAGAZiN GAZETECiLERi DERNEĞi “YAZA MERHABA” DEDİ

Magazine katkı sunan medya profesyonelleri ve yazarlarının tek çatı altında...

Kapat