YOL SERGiSi SANATSEVERLERİ BULUŞTURDU

← →

YOL SERGISI-Hasim Kilic (2)

Hürriyet Gazetesi Ankara büro muhabirlerinden Haşim Kılıç , ‘Yol’ isimli fotoğraf sergisini Siyah Beyaz Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sundu. Daha önce Murat Koçak’la birlikte 2010 yılında ‘Bir Dünya’ ve 2012 yılında ‘Aynadaki Adam’ isimli sergileriyle küresel ısınmaya dikkat çeken Haşim Kılıç , ‘Yol’ isimli üçüncü sergisini Siyah Beyaz Sanat Galerisi’nde açtı. Serginin açılış kokteyline Fransa Büyükelçisi Laurent Bili, Kanada Büyükelçisi John Holmes ve eşi Carol Bujeau, Prof.Dr. Emel Doğramacı, eski bakanlardan Hikmet Sami Türk, işadamı ve Erimtan Müzesi’nin kurucusu Yüksel Erimtan, besteci Pınar Köksal gibi çok sayıda davetli katıldı.

HER CANLININ VE NESNENİN BİR YOLU VAR

Haşim Kılıç sergiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Daha önce açtığımız iki sergiden sonra belgesel fotoğraflardan oluşan bir sergi açmaya karar verdim ve ‘Yol’u kendime tema olarak seçtim. Elimde sadece bir fotoğraf vardı. Vakit buldukça Ankara içinde ve dışında geziler yaptım ve yol fotoğrafları çekmeye başladım. Bu süreçte yol algım da değişmeye başladı. Sadece insanların değil doğadaki her canlının, nesnenin bir yol izlediğini ve hareket halindeki herşeyin bir yolu olduğunu gördüm. Suyun aktığı incecik bir yatak yada denizde ilerleyen bir geminin izlediği güzergah da, fotoğraflarımın öznesi yada nesnesi oldu” dedi.

Sergi, Ankara, Kapadokya, Mardin, Sinop, Kırşehir, Antalya gibi Türkiye’nin dört bir yanında çekilen 21 fotoğraftan oluşuyor. ‘Yol’ sergisi ay sonuna kadar Siyah Beyaz Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

← →

Devamını oku:
TED Dayanışma Komitesi "10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye" - pia sera incek-28.02.2018
TED DAYANıŞMA KOMiTESi GENÇLER İÇİN BULUŞTU

TweetTED Dayanışma Komitesi “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyasına...

ferin batman metropol insanina beslenme onerileri
METROPOL İNSANINA BESLENME ÖNERİLERİ

Tweet Beslenme Uzmanı Ferin Batman yeni kitabı “Metropol Diyeti’nin” tanıtımını...

Kapat