GÜZ BALOSU ’NDA RÜZGAR’A YARDIM ELİ - mayatta yaşam

GÜZ BALOSU ’NDA RÜZGAR’A YARDIM ELİ

← →

guz-balosu-rus-kultur-dernegi-2016Güz Balosu ’nda Başkent’te yaşayan Rusya vatandaşları biraraya geldi. Rus Kültür Derneği’nin düzenlediği Güz Balosu, Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde düzenlendi. Baloda ev sahipliğini Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov ve eşi Marina Karlov ile Rus Kültür Derneği Başkanı Larissa Türkkan üstlendi. Büyükelçi Karlov açılış konuşmasında; Rus Kültür Derneği’nin iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek için çalıştığını ve elçilik olarak buna destek olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Rusyada ‘Birlik ve Beraberlik Günü’ olarak kutlanan 4 Kasım’da düzenlenen geceden elde edilen gelir, Ankara’da tedavi gören lösemi hastası 4 yaşındaki Azeri Rüzgar Mammadov’un tedavi masrafları için kullanılacak.

Müzik ve Dans

Güz Balosu’nda, O Ses Türkiye yarışmasına katılan ve büyük beğeni toplayan Olga Bülbül, opera eserlerini seslendirdiği mini bir konser sundu. Diamond Dance okulu öğrencileri Defne Gürsal ve Mert Dinar da dans performanslarıyla alkış aldı.

Baloda ayrıca bu yıl insanın uzaya ilk gidişinin 55. yıl dönümü nedeniyle Rus Fond vakfı tarafından Rus Kültür Derneği’ne hediye edilen dünyanın ilk kozmonotu Yuriy Gagarin heykelinin de sembolik açılışı yapıldı.

← →

Devamını oku:
2014’ÜN MÜCEVHER MODASINI LÜKS UZMANI ANLATTI

Özlem Güsar Kavaklıdere Beymen mağazasında gerçekleştirilen sohbet toplantısında 2014’ün mücevher...

GüZiDE DURAN MODELLİK VE KARİYERİNİ ANLATTI

Güzide Duran modellik ve kariyer üzerine konuşmak üzere Ankara’ya geldi....

Kapat