GÜROL ÇARMIKLI ELİF ÖZMENEK İLE EVLENDİ - Mayatta

GÜROL ÇARMIKLI ELİF ÖZMENEK İLE EVLENDİ

gurol carmikli elif ozmenek dugun mayatta

Nurol Holding’in sahiplerinden Erol-Figen Çarmıklı’nın büyük oğlu Gürol Çarmıklı ile gazeteci Varlık-Aylin Özmenek çiftinin kızı Elif Özmenek’in hayatlarını birleştirdi.

Genç çiftin düğünü daveti siyaset, iş ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerini biraraya getirdi. Göz kamaştıran düğün için Çarmıklı ailesi sahibi oldukları Sheraton Oteli yerine Ballı Kuyumcu Köyü’nde bulunan Nurol Çiftik’i tercih etmişlerdi. K&M Wedding tarafından organizasyonu gerçekleştirilen göz kamaştıran kır düğününün hazırlıkları günler öncesinden başlamıştı. Düğün için yapılan hazırlıklarda masalar bu yazın moda renkleri olan turuncu ve yeşil ağırlıklı renklerle süslenmişti. Tüm süslemelerde kullanılan turuncu ve yeşil renkler ortama uyum sağladı. Elma ve limon ağaçlarının arasına yerleştirilen yemek masalarına oturan konuklar adeta bu muhteşem ambiansın etkisinde kaldı. Çiftin düğün davetiyelerindeki not üzerine konukların, çelenk göndermek yerine, Türkiye’nin maddi olanakları sınırlı ve özel yeteneğe sahip çocuklarına eğitim veren tek ortaöğretim kurumu olan Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi’nin eğitim projesine destek verilmesi istenildi. Konukları Nurol Çiftliği’nin girişinde ev sahipleri Figen-Erol Çarmıklı ve Aylin-Varlık Özmenek karşıladı. Konukların tebriklerini kabul eden aile büyüklerinin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Düğüne katılan konuklar arasında 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, TBMM Başkanı Köksal Toptan ve eşi Saime Hanım, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ve eşi Gönül Hanım, Eski Başbakan Mesut Yılmaz ve eşi Berna Hanım, 8’nci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın eşi Semra Özal, Maliye eski Bakanı Sümer Oral, Adalet eski Bakanı Hikmet Sami Türk, Meclis eski Başkanı Hikmet Çetin, Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Mustafa Bumin ile MGK eski Genel Sekreteri Emekli Or General Tuncer Kılınç dikkati çeken isimlerin başında geliyordu. Başkent cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin yanı sıra İstanbul cemiyetinden de önemli simalar düğüne renk kattılar. Konukların Nurol Çiftliğini kolayca bulabilmeleri için Ankara-Eskişehir Karayoluna üzerinde Gürol-Elif yazan tabelalar yerleştirildi. Özel görevliler davetlilere çiftliğin girişinden karşılamanın yapıldığı bölüme kadar eşlik etti.

1200 Davetli Katıldı

Yaklaşık 1200 davetlinin katıldığı düğün öncesinde bu özel mekanın bir çok yerinde Vals Orkestrasının müzikleri ortama renk kattı. Karşılama sonrasında nikah merasimi için ayrılan bölüme geçen davetliler buradaki kokteylde birbirleriyle doyasıya sohbetler ettiler. Konukların çiftliğe gelmesiyle gelin ve damat da son hazırlıklarını tamamladı. Konukların bulunduğu alanda çiçeklerle bezenmiş yoldan yürüyen çifte konuklar alkışlarıyla eşlik etti. Yürürken sık sık yakın dostlarından oluşan davetli gruplarını selamlayan Gürol-Elif Çarmıklı mutluluk dolu bakışlar arasında beyaz tüller ve birbirinden renkli çiçeklerle süslenen nikah masasına doğru yürüdüler. Mutlu çift yerini almadan önce nikahı kıyacak olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek masaya geldi. Çifti ilk tebrik eden isim de Melih Gökçek oldu. Yerlerine oturan gelin ve damattan sonra nikah şahitliklerini yapmak üzere 9’ncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Nurettin Çarmıklı ve Ayşegül Taylor masaya davet edildi. Şahitlerin masadaki yerlerini almasının ardından sıra gelin ve damada hayatlarını birleştiren soruyu sormaya geldi.
Başkan Gökçek’in sorusu üzerine önce Elif Özmenek “pek tabi” yanıtını verirken Gürol Çarmıklı ise “muhakkak” dedi. Bu esprili “evet”lerin ardından şahitlik eden Süleyman Demirel ve Ayşegül Taylor ile tüm davetliler huzurunda Gürol-Elif Çarmıklı, yeni hayata ilk adımlarını attı. Atılan imzaların ardından çiftin evlenme cüzdanlarını Süleyman Demirel, damada verirken ömürboyu mutluluk dileklerini belirtti. Bu arada nikah törenini heyecanla izleyen Figen Çarmıklı’nın mutluluk gözyaşları dikkatlerden kaçmadı.

Mutluluk Fotoğraf Karelerine Yansıdı

Davetliler nikah merasimini beyaz sandalyelerinde oturarak izledi. Aile fotoğrafının çekilmesiyle bu mutluluk tablosu fotoğraf karelerine yansıdı. Gürol-Elif Çarmıklı konukların etraflarında çember oluşturduğu bir alanda konfeti yağmuru altında ilk danslarını etti. Yaklaşık 1200 davetli özenle hazırlanmış masalarda yerlerini aldıktan sonra gelin ve damat davetlilere hoş geldin konuşması yaparken espirili cümleleriyle konukları neşelendirdiler. Düğün davetinde catering hizmetini Sheraton Oteli yaparken yemek mönüsünde başlangıç olarak füme somon, ıstakoz, grissiniye sarılı dana “bresaola”, avakado tartar ve mozerella’nın ardından ege otları ve İzmir tulumu ile bohça böreği yer aldı. Yemek, limon sorbe sonrasında ızgara bonfile ile devam ederken son olarak çikolatalı “mousse” ile taçlandırılmış “tuile” sepetindeki tropikal meyve salatasıyla son buldu. Yemek sonrasında mutlu çift düğün pastalarını birlikte kesti. Gece eğlenceyle devam ederken konuklar da bir yandan dans etmeye devam ediyordu. Çarmıklı ailesi Arhavili olur da Karadeniz halk oyunları olmaz mı! Eğlencenin son hızıyla sürdüğü sırada gösteri yapan halk oyunları ekibi de düğünün ilgi çeken ayrıntıları arasında yer aldı. Müzik ve dansın hakim olduğu düğün daveti gecenin geç saatlerine kadar devam etti. Gecenin bitiminde davetliler evlerine hafızalardan uzun süre kazınmayacak bir davetin renkli anılarıyla döndü.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN AŞAĞIDAKİ OKLARA TIKLAYINIZfoto galeri ikonu

← →

Devamını oku:
TiME DERGiSi YILIN KiŞiSiNi AÇIKLADI

YENİ TREND HAREKETLİ MÜCEVHER

Genç Ressam Erdinç Babat ’ın yeni sergisini açtı.
ERDiNÇ BABAT “POPÜLER” İNSANI ELEŞTİRİYOR

Kapat