MOORE, CHEVENiNG BURSiYERLERiNE BRiFiNG VERDi

chevening bursu kazanan öğrencilere Büyükelçi Moore Brifing verdi

İngiliz Hükümeti tarafından uygulanan Chevening Programı’na katılmaya hak kazanan adaylar İngiltere’nin Ankara Büyükelçiliği’nde ağırlandı.

Programa başvurarak İngiltere’de eğitim alma şansı yakalayan bursiyerlerin katıldığı davette, İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore ev sahipliği yaptı. Büyükelçi Moore Chevening Bursiyerlerine brifing verdi. Birleşik Krallık üniversitelerinde akademik ve profesyonel açıdan kendilerini geliştirmek için eşsiz bir fırsat yakaladıklarını hatırlatan Moore, adayları tebrik etti. Büyükelçi’nin hitabettiği bursiyerler arasında enerji, çevre, hukuk, insan hakları, göç, uluslararası ilişkiler ve ekonomi eğitimi alacaklar yer aldı. Dünyada, 50 bin başvuru arasında ilk 1800 kişi arasına giren adaylar, Cambridge, Oxford, King’s College, LSE ve Queen Mary gibi üniversitelerde eğitim görecek.

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, brifingin ardından Chevening bursiyerleri için rezidans bahçesinde kokteyl düzenledi. Moore, adaylarda bol bol sohbet etti. Adaylar da İngiltere’ye gitmeden önce birbirleriyle tanışarak kariyer planlarını anlattı. Moore ve adaylar birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARINI GÖR

Devamını oku:
Devlet Eski Bakanı Edip Safter Gaydalı’nın oğlu Ali Gaydalı ile Dilek-Ayhan Kahraman çiftinin kızı Merve Kahraman evlendi.
ESKİ BAKAN GAYDALI’NIN OĞLU’NA ŞIK DÜĞÜN

Devlet Eski Bakanı Edip Safter Gaydalı’nın oğlu Ali Gaydalı ile...

LP Ankara konseri 29.03.2018 ATO Congresium - mayatta
LP TÜRKİYE’DE İLK KONSERİNİ VERDİ

Pop müziğin sevilen ismi Amerikalı ünlü şarkıcı LP, Türkiye’deki ilk...

Kapat