BAŞKENTTE GOÛT DE FRANCE YEMEĞİ mayatta

BAŞKENTTE GOÛT DE FRANCE YEMEĞİ

← →
Yabancı Diplomatlar Goût de France yemeğinde buluştu

Yabancı Diplomatlar Goût de France yemeğinde buluştu

Fransa Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanlığı öncülüğünde düzenlen Goût de France (GoodFrance) etkinliği Ankara’da da yapıldı.

Ankara Hilton Otelinde bir resepsiyon veren Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries ve eşi Helena Fries, Goût de France Türkiye’nin açılışını yaptı. Resepsiyona, Başkentimizde görevli yabancı ülke temsilcileri ile iş dünyasından da isimler katıldı.

Tüm Dünyada Binlerce Etkinlik

Goût de France etkinlikleri çerçevesinde; 5 kıtada 2000 şef ve 2000 mönü ile tüm dünyada birçok restoran, Fransız mutfağını kutlamak üzere, aynı anda, müşterilerinin beğenisine “Fransız usulü bir akşam yemeği” sundu.

Michelin yıldızlı kıdemli Şef Alain Ducasse, Fransa Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanlığı öncülüğünde düzenlen etkinliklerin en önemli organizatörlerinden birisi olarak göze çarpıyor.

5 kıtada etkinliğe katılan şefler, restoranlarında, kendi mutfak geleneklerini ve kültürlerini de değerlendirmekte özgür kalarak, Fransız geleneğine özgü tatlar hazırladı. Şefler, aperitif, soğuk meze, ara sıcak, ana yemek olarak, balık veya deniz ürünü, kırmızı et veya beyaz et yemeği, Fransız peyniri, çikolatalı tatlı, şaraplar ve yemek sonrası alkollü içecekten (dijestif) oluşan Fransız usulü menülerini konuklarına sundu.

← →

Devamını oku:
GANi BABA FiLiSTiN CADDESi ’NDE KAPILARINI AÇTI

Gani Baba Filistin Caddesi 22 numarada kapılarını hizmete açtı. The...

hangimiz sevmedik
HANGiMiZ SEVMEDiK 21. BÖLÜMDE SÜRPRİZ KONUK

Hangimiz sevmedik 21 'inci bölümünde usta oyuncu Ayten Uncuoğlu kadroya...

Kapat