AZERBAYCAN CUMHURiYET GÜNÜ KUTLANDI

azerbaycan-milli gunu-2017

Azerbaycan ‘da 28 Mayıs 1918’de ilan edilen cumhuriyetin 99. yılı ve Türkiye-Azerbaycan diplomatik ilişkilerinin 25. yıl dönümü sebebiyle Ankara’da resepsiyon düzenlendi.

Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Faig Bağırov’un ev sahipliğinde, Cumhuriyet Günü resepsiyonunda; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseinov’un yanı sıra çok sayıda yabancı diplomat ve askeri ateşe yer aldı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan resepsiyonda konuştu. Ahmet Aslan Azerbaycan’ın bağımsızlığını tekrar kazandıktan sonra; kısa sürede göz kamaştırıcı bir değişim ve gelişmişlik seviyesine eriştiğini belirtti.  Bakan Ahmet Aslan, Azerbaycan’ın bölgenin parlayan yıldızı olmaya devam edeceğini dile getirdi.

Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Bağırov da Azeri halkının 28 Mayıs 1918’de doğu ve Müslüman coğrafyada ilk demokratik cumhuriyeti kurduğunun altını çizdi.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Kaseinov, Bakan Arslan ile Büyükelçi Bağırov’a madalya takdim etti. 

azerbaycan-milli gunu-2017

Lale-Fuat Bagirov

Devamını oku:
DS MARKASI’NIN LANSMANI ANKARA’DA YAPILDI

Tweet PSA Grubunun Fransız Premium otomobil geleneğini yeniden canlandırmak amacıyla...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Nuri Bilge Ceylan’ın Kış Uykusu filmini izledi.
KEMAL KıLıÇDAROĞLU ‘KIŞ UYKUSU’ FİLMİNİ İZLEDİ

Tweet CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Nuri Bilge Ceylan’ın...

Kapat