AVUSTURYA BÜYÜKELÇİSİ KLAUS WÖLFER VEDA ETTİ

← →

Avusturya’nın Ankara Büyükelçisi Klaus Wölfer veda resepsiyonu

Avusturya’nın Ankara Büyükelçisi Klaus Wölfer, görev süresinin dolması sebebiyle bir davet düzenledi.

Elçilik rezidansındaki davette Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğretmenleri ve öğrencileri konser verdi. Büyükelçi Klaus Wölfer ile Eşi Diane Wölfer’in ev sahipliği yaptığı davete çok sayıda büyükelçi, akademisyen ve diplomat katıldı.

Beş yılı aşkın bir süredir Ankara’da görev yapan Avusturya’nın Ankara Büyükelçisi Klaus Wölfer Ankara’nın kendisi için çok özel bir yeri olduğunu, burada daimi dostluklar kurduğunu belirtti. Büyükelçi Wölfer, iki ülke ilişkilerinin gelişmeye devam etmesi temennisinde bulundu.

AVUSTURYALI BESTECİLER

Gece, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğretmenleri ve öğrencilerinin konseriyle devam etti. İlk olarak piyanoda Yoonie Han ve çelloda Kerem Aykal, dinleti sundu. İkili Avusturyalı besteci Franz Schubert’in bestelerini seslendirdi. Piyano sanatçısı Tambi Cimuk’un, Rus besteci Rimsky Korsakov ve Macar besteci Franz Liszt’in eserlerini seslendirdi. Efe Emre’nin vurmalı çalgı Marimba ile yaptığı dinletinin ardından Bilkent Brass Quintet’in performansıyla son buldu.

← →

Devamını oku:
nazli gur, orbay demir dugun
NAZLI GÜR-ORBAY DEMİR EVLENDİ

Justiniano Hotels Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet-Melahat Gür’ün kızı, Nazlı Gür...

Ceylan Çapa
CEYLAN ÇAPA MODELLİK YAPTI

Ceylan Çapa markafoni çekimleri için objektif karşısına geçti. Cemiyetin genç...

Kapat