ALi KOTAN 'IN UNTİTLED SERGİSİ SİYAH-BEYAZ'DA AÇILDI

ALi KOTAN ‘IN UNTİTLED SERGİSİ SİYAH-BEYAZ’DA AÇILDI

← →

Resim Sanatçısı Ali Kotan ’ın ‘Untitled’ imini verdiği sergisi, Ankara Siyah Beyaz Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu.

Resim Sanatçısı Ali Kotan ’ın ‘Untitled’ imini verdiği sergisi, Ankara Siyah Beyaz Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu.

Ünlü Ressam Ali Kotan’ın sergi açılışına çok sayıda sanatsever katıldı. Kotan, sergiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Sergi hazırlanırken izlenen yol, her sanatçının kendi sorunsallarıyla ilgili bir süreçtir. Bu süreçte biçimsel gelgitler yaşandığı bilinir. Untitled sergisi sert-leş-me anlamlılığında ağırlaşan sosyopolitik bir süreci izlerken hissettiğim duygunun biçime dönüşmesiyle oluştu. İktidar ve cinsellik olgusu, gizlenen bir güçsüzlüğün hissedildiği tekil figürlerde; parçalanan, saydamlaşmış, çizgisel, siyah beyaz dengesinin kurulmaya çalışıldığı bir yüzeyler dizilişi.” Kotan’ın ‘Untitled’ sergisi 11.02.2015 tarihine kadar Siyah Beyaz Sanat Galerisi’nde görülebilir.

← →

Devamını oku:
14. Bodrum Müzik Festivali kapsamında sahne alan dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say, Yürüyen Köşk resitali ile izleyicileri büyüledi.
FAZIL SAY YÜRÜYEN KÖŞK RESİTALİ İLE BÜYÜLEDİ

14. Bodrum Müzik Festivali kapsamında sahne alan dünyaca ünlü piyanistimiz...

KRONOS QUARTET İLK KEZ TÜRKİYE’DE

Yeni müziğin öncü grubu olarak adlandırılan Kronos Quartet Ankara’daki ilk...

Kapat