BOŞANDIĞI EŞİYLE YOĞUN BAKIMDA TEKRAR EVLENDİ

evlendi

Şiddetli geçimsizlik nedeniyle 8 ay önce boşandığı eşine evlenme teklifi yapmak için tatilini bırakıp Ankara’ya gelen Celal Erden, fenalaşıp hastaneye kaldırıldı.

Acil ameliyata alınan Erden, ameliyatın ardından karşısında eski eşini görünce daha narkozun etkisi geçmeden evlenme teklifi etti. Çifte yoğun bakım ünitesinde yıldırım nikahı kıyıldı, ameliyatı yapan doktor nikah şahidi oldu.

8 ay önce boşandığı 23 yıllık eşine yeniden evlenme teklifi yapmak için Mersin’deki tatilini yarıda bırakıp Ankara’ya dönen Pursaklar Tapu Sicil Müdür Yardımcısı 42 yaşındaki Celal Erden, fenalaşınca hemen hastaneye kaldırıldı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi’nde yapılan tetkiklerde bağırsaklarında sorun olduğu anlaşılan Erden, acil ameliyata alındı. Erden, başarılı geçen ameliyatın ardından hastanenin Genel Cerrahi Yoğun Bakım Servisi’ne yatırıldı.

SÜRPRİZE SÜRPRİZLE KARŞILIK VERDİ

Narkozun etkisi tam olarak geçmeden gözlerini açan Erden, karşısında eski eşi Zahide Erden’in durduğunu fark edince hemen evlenme teklifi etti. Eski eşinden de olumlu yanıt alan Erden, işlemlerinin başlaması için vakit kaybetmeden akrabalarına talimat verdi. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın talimatıyla işlemler kısa sürede tamamlandı.

DOKTOR NİKAH ŞAHİDİ OLDU

Keçiören Belediyesi Evlendirme Müdürü Mehmet Demirel, çiftin nikahını kıymak üzere hastaneye geldi. Erden, yardımlarla yatağından kalkıp ünitede bulunan doktor odasındaki masanın başına geçti. Heyecanlı oldukları gözlenen çift ‘evet’ sözleriyle hayatlarını tekrar birleştirdi. Erden’in doktoru Uzm. Dr. Burcu Yavuz Arslan, çiftin nikah şahitliğini yaptı. Aile cüzdanı atılan imzaların ardından Zahide Erden’e verdi.

“ÖLÜMDEN DÖNÜP MUTLULUĞA KOŞTUM”

23 yıllık eşinden ayrıldıktan sonra çok üzüldüğünü dile getiren Celal Erden, “Bağırsaklarımdan ameliyat geçirdim. Gözlerimi açınca karşımda eski eşimi görünce çok mutlu oldum. Hemen evlenme teklifi yaptım” dedi. Erden, hastanede evlenmenin farklı bir duygu olduğunu ifade ederek, “Ölümden dönüp mutluluğa koşuyorsun” diye konuştu.

‘GÖRÜŞMEM LAZIM’ DEDİ

Zahide Erden ise şunları söyledi:

“23 yıl evli kaldıktan sonra 8 ay önce ayrıldık. Kendisi Mersin’den geldi. ‘Seninle görüşmem lazım’ dedi. Sonra hastaneye yattığını öğrendim. Ben de bu süreçte hep hastanede yanında oldum. Evlenme teklifini de hemen kabul ettim.”

HER ÇOCUĞA NASİP OLMAZ

Anne ve babası yeniden evlenirken yanlarında olan 21 yaşındaki Ömer Furkan Erden de anne ve babasının nikâhını görmenin her çocuğa nasip olmayacağını dile getirdi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ayşe Adile Küçükdeveci de çifte hediye göndererek bu anlamlı günlerinde mutluluklarını paylaştı.